Beyaz Saray ‘Christchurch’ derler

aşırı içerik çevrimiçi engellemek için onaylamayı reddediyor

Birleşik Devletler kategorisi, diğer ülkelerde sponsorluk “Christchurch Çağrı” — bir genel ifade tamamlar hükümetler ve özel şirketler için eylemler ki fren dağılımı şiddet ve aşırılık içerik çevrimiçi.

“Amerika Birleşik Devletleri şu anda ciro katılmak için bir konumda olmasa da, Ara yansıyan genel hedefleri desteklemeye devam ediyoruz. Biz devam etmek için meşgul hükümetler, Sanayi ve sivil topluma karşı terörist içerik İnternet,” deyimi Beyaz Saray okur.

“Christchurch Ara” şiddet ve aşırılık içerik dağıtımına karşı daha güçlü tedbirler almaya ınternet platformları itme amaçlı Yeni Zelanda ve Fransa Dışişleri Bakanları tarafından hazırlanan bağlayıcı olmayan bir ifadedir. Girişim Christchruch 51 Müslüman kulları ve katliam ve ifadelerin video kaydı sonraki yayılma Mart cinayetin katil çevrimiçi yanıt vermek için bir girişim olarak ortaya çıkmıştır.

Tarafından imzalanması sözü, şirketler anlaşma geliştirmek onların ılımlılık süreçler ve paylaşmak hakkında daha fazla bilgi işi onlar yapıyor önlemek terörist içerikten ünlü oluyorsun. Bu arada, hükümet, imzacı sosyal ağlardan toksik içerik yasaklayan bir yasa yoluyla daha fazla yardım sağlamak için kabul edilir.

Zaten, Twitter, Microsoft, Facebook ve Alfabe — ana şirketi Google — imzalı teminatını, birlikte hükümetlerin Fransa, Avustralya, Kanada ve Birleşik Krallık.

“Christchurch Çağrısı” devlet kurumları hangi teknoloji sosyal dokusunu yırtarak bir şekilde yönetmek için nasıl ele aldığı diğer adımları ile tutarlıdır. Üye Grubunun 7 de toplantı bugün tartışmak için daha geniş düzenleyici önlemler tasarlanmış için mücadele toksik mücadele, korumak ve gizlilik sağlamak daha iyi gözetim teknoloji şirketleri.

Onun parçası için, Beyaz Saray teknoloji platformları üzerinde aşırılık ve şiddet içerik akışı sadık için yapılan tüm işlemlerden kaynaklanabilecek ücretsiz konuşma için potansiyel riskler konusunda daha fazla endişe gibi görünüyor.

“Aynı zamanda ifade ve basın özgürlüğüne saygı göstermeye devam ederken, terörist içerik online sayaç için çabalarımızı proaktif olmaya devam ediyoruz,” denildi.”Terörist konuşma yenmek için en iyi araç üretken konuşma ve böylece terörist mesajlaşma yenebiliriz birincil yolu olarak güvenilir, alternatif anlatılar teşvik konusuna çok önem veriyoruz, birden fazla sürdürmek.”

İmza zaten zor grafik şiddet veya nefret söylemi platformlarında teşvik etmek için adımlar atıyor.

Dün gece, Facebook tanıtılan bir saldırı Politikası bu yasağı kullanıcılar kim ihlal canlı-streaming politikaları sonra bir kural ihlali.

Christchurch meçhuller sadece en son örnek, nasıl beyaz üstünlükçü nefret grupları ve terör örgütleri var kullanılan online propaganda oluşturmak salgın şiddet de küresel ölçekte. Poway, Kaliforniya, ABD’de bir sinagog geçen ayki saldırıda gerçekten de, iddia edilen katil. başvurulan eserlerin Christchurch katil bir açıklama yaptığı saldırı, o yayınlanan online.

Eleştirmenler zaten alarak çekim Beyaz Saray için kendi yetersizlik Ekle ABD’YE bir grup uluslar yapma bağlayıcı olmayan bir bağlılık sağlamak için küresel topluluk #BeBest çevrimiçi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *