Beyaz Saray aracı Facebook, YouTube, İnstagram üzerinde sansür raporu ve

Twitter başlattı

Çarşamba günü, Beyaz Saray’ın başlatılan yeni bir araç için insanlar için kullandıkları hissediyorum oldum yanlış sansürlü, yasaklı, ya da askıya sosyal medya platformları gibi Facebook ve Twitter.

“Olursa olsun görüşleriniz, eğer sana karşı alınacak böyle bir eylem neden olduğu siyasi önyargı şüpheleniyorsanız, Başkan Trump ile hikayeni paylaş” sitesini okur.

Son birkaç aydır, Cumhuriyetçiler sosyal medya ağları hedef almış, muhafazakarlar yanlış bu platformlarda sansür iddiaları öne sürerek. Bazı Komiteler, Evi Enerji ve Ticaret ve Senato adalet gibi, milletvekillerinin Facebook ve sözde önyargı Twitter gibi firmaların yetkilileri sorguladı sorunu üzerine yapılan duruşma bile var.

Sadece geçen ay, Başkan Trump ile bir araya geldi Twitter’ın kurucusu ve CEO’SU Jack Dorsey. Toplantıya platform opioid salgın Yardım ve platformun sağlık görüşmek ne yaptığını odaklanmak gerekiyordu, ama sonra Trump takipçileri kaybediyordu şikayet 30 dakikalık tartışmalarının önemli bir bölümünü geçirdiği bildirildi Twitter temsilcileri söyledi.

Aracı ekran görüntüleri ve özel icra davaları ile ilgili olarak, Facebook, Twitter, İnstagram belirterek bağlantıları için kullanıcıya sorar ve ilgi platform olarak Youtube. (Hiçbir şirket hemen yorum için bir isteğe yanıt verdi.) Araç ayrıca Kullanıcı, ve sonuna önemli kişisel bilgiler topladığı Başkan Trump e-posta haber bültenleri içine kabul için kullanıcıları davet ediyor, “yani Facebook ve Twitter gibi platformlara bağlı kalmadan güncelleme yapabilirsiniz.” Ayrı bir soru geniş kapsamlı bir Kullanıcı Sözleşmesi, kullanıcıların puan ve bu formu sadece bilgi toplamak için olduğunu anladığını “açıkça ortaya koyuyor.”

Gelişmekte olan…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *