Beyaz Saray, Huawei ekipmanları satış

başkanlık emri ile çatlaklar aşağı

Sonra ay spekülasyon, Başkan Kozu var imzalı bir yürütme emrini veren federal hükümet gücü BİZE yasak firmalardan satın yabancı telekomünikasyon görülen bir ulusal güvenlik riski.

İşlemler potansiyel riskleri belirlemek için, Ticaret Bakanı gücü veren emri altında, tek bir şirket hemen bir tehdit olarak işaretlenmiş. Ama plan büyük ölçüde bazı Amerikan milletvekilleri, bir güvenlik tehdidi olarak kabul eden Huawei Çin merkezli karşı bir hamle olarak görülüyor.

Çin hükümeti Huawei gibi şirketler ekipmanlarını Amerikan ağlarını gözetlemek için bir arka kapı yüklemek için güç olabilir savunuyor. Huawei defalarca bunun olabileceğini yalanladı ve şirketin CEO’SU ve kurucusu Ren Zhengfei, meydan okuyan açıklamalar yaptı, şirkete karşı Amerika kampanyası uluslararası büyümesini durdurmaz söyledi.

Geçen Şubat ayında, başları altı büyük ABD istihbarat ajansları da dahil olmak üzere, FBI, CIA, NSA, söyledi Amerikan vatandaşları için kullanmak Huawei veya ZTE telefonları. Bu BİZİ de baskı müttefikler durup kullanarak Huawei Telekom ekipmanları ulusal altyapı. Bu hareket, ABD ve Çin arasındaki gerilimin arttığı bir dönemde geldi, dünyanın iki büyük ekonomiler de başka bir ticaret tarifeleri empoze etmeye devam ediyor.

De casusluk için potansiyel olarak, ABD kolluk diğer suç Huawei suçladı. Ocak ayında, ABD Adalet Bakanlığı ücret ve Huawei cfo’su Meng Wanzhou ile bir host ücrete dahil tıkanıklığı adalet ve hırsızlık teknolojisi. T test teknolojisi Cep telefonu çalmak-şirket, “sürekli olarak Amerika Birleşik Devletleri yasalarına saygı vermeyen FBI Direktörü yorum ile Huawei suçladı.”

Beyaz Saray’ın emri yasağı uygulamak için Uluslararası Acil Ekonomik güç Kanunu kullanır. Önerisi olan bildirildi edilmiş eserler için en fazla bir yıl.

İçinde bir açıklamada, Beyaz Saray’ın övdü fikir “açık bir yatırım ortamı,” dedim, “açıklık olmalı dengeli tarafından ihtiyaç korumak ülkemize karşı kritik ulusal güvenlik tehditleri.”

Bordürler Çinli Telekom ekipman BİZİ zaten kaynağı sert bir tartışma gibi firmalar gibi Huawei, hem de kırsal kablosuz taşıyıcılar, geri itti karşı sınırlarını kullanarak uygun ekipman. Huawei olan dava üzerinde bir önceki ilkesi sınırlayıcı kullanımı federal hükümet.

Görevine Başkan Trump tarafından atanan FCC Başkanı Ajit Pai, yaptığı açıklamada, kararı övdü. “Amerika’nın iletişim ağları korumak için ulusal, ekonomik ve kişisel güvenlik çok önemlidir,” Pai ” dedi. “Bu nedenle iletişim tedarik zinciri korumak için bu Emir veren Başkan alkışlıyorum.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *