online teröre karşı Christchurch Çağrı katılmayacak diyor BİZE

French President Emmanuel Macron greets New Zealand's Prime Minister Jacinda Ardern at the Elysee Palace in ParisResim telif Reuters
Resim yazısı 3995 ABD’den “daha somut ve resmi bir bağlılık görmek” umduğunu söyledi

Terör online yayılmasını mücadele amaçlı uluslararası bir girişimin katılmayı reddetti.

Beyaz Saray, Çarşamba günü Christchurch Çağrı amaçlarını desteklediğini söyledi ama katılmak için bir” pozisyon “değil, ifade özgürlüğü istediğini bildirdi.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin beş aşırılıkçı materyaller mücadele sözü verdi gibi yorumlar geldi.

Christchurch Ara Facebook üzerinde akan canlı olduğunu ölümcül bir terör saldırısı tepki olarak başlatıldı.

Yalnız bir tetikçi iki cami Christchurch Yeni Zelanda şehirde başlatılan Mart saldırıda 51 kişi ölmüştü.

Ne Christchurch Çağrı?

Christchurch Ara aşırı içerik mücadele çabalarını artırmak için hükümetler ve teknoloji şirketleri tarafından gönüllü bir taahhüttür.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern ve Paris’te Çarşamba günü eylem başlatmak için siyasi ve sektör liderleri katılan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel 3995, önderliğinde oldu.

Girişimin metni hükümetler ve internet şirketlerinden “kolektif, gönüllü taahhütler” özetliyor.

Bu terör yasaları ve önlemleri sosyal medyadan aşırı içerik kaldırmak için alındığını karşı etkili olmasını sağlamak vardır.

“Bu konuda tüm eylem özgür, açık ve güvenli bir internet ilkelerine uygun olacak, insan hakları ve temel özgürlükler, ifade özgürlüğü de dahil olmak üzere ödün vermeden olmalıdır,” diyor.

“Ayrıca yenilik ve ekonomik gelişmeyi teşvik etmek ve kapsayıcı toplumlar takınarak dahil olmak üzere iyi bir güç olarak hareket, internet yeteneğini fark etmeliyiz.”

Resim telif Getty Images
Resim yazısı Onlarca Al Noor Camii Christchurch öldürüldü

Avustralya, Almanya, Hindistan ve İsveç gibi ülkeler eylemi destekledi, teknoloji devleri Facebook, Amazon, Google, Twitter ve Microsoft ile birlikte.

BİZE katılmak neden?

Açıklamada Beyaz Saray Christchurch çağrısının “genel hedefler” desteklediğini söyledi ama “şu anda ciro katılmak için bir konumda değil”.

Doğrudan girişimi ile belirli sorunları vurgulama olmadan, deyim ücretsiz konuşma korumak gerektiğini vurguladı.

“Aynı zamanda ifade ve basın özgürlüğüne saygı göstermeye devam ederken, terörist içerik online sayaç için çabalarımızı proaktif olmaya devam ediyoruz,” dedi.

“Teknoloji şirketlerinin hizmet ve terörist amaçlarla platformlarının kullanımını yasaklayan topluluk standartları açısından zorlamak için teşvik ediyoruz.”

“Terörist konuşma yenmek için en iyi araç üretken konuşma ve böylece terörist mesajlaşma yenebiliriz birincil yolu olarak güvenilir, alternatif anlatılar teşvik önemini vurgulamak biz koruyoruz,” diye ekliyor.

Bay 3995 Washington’dan daha somut ve resmi bir taahhüt almak “istediğini söyledi, ama olumlu bir unsur olarak genel hedefleri “BİZE destek gördü”.

Teknoloji şirketleri ne sözü verdi?

Olarak imzalamak için büyük oranda sembolik belge üretilen Paris, önde gelen teknoloji şirketleri kabul için Dokuz maddelik planını koyarak Christchurch sözü eylem.

Taahhütlerini arasında, Facebook, Amazon, Google, Twitter ve Microsoft için “açıkça terörist ve aşırılık yanlısı şiddet içerik dağıtımı yasaklayan” Kullanım Şartları güncellemek ve bu tür bir terör saldırısı olarak ortaya çıkan veya aktif olaylara yanıt kriz protokolleri geliştirmek söyledi.

Şirket ayrıca terör veya aşırılık yanlısı şiddet içeriğinin tespiti ve kaldırılması şeffaflık raporları yayımlama “” taahhüt edeceğini söyledi.

Terör ve şiddet içeren aşırılık vardır karmaşık toplumsal sorunlara gerektiren bir all-in-toplum tepkisi. Bizim bölüm için, vermiş olduğumuz verme, bugün daha da güçlendirmek ortaklık hükümetler, toplum ve teknoloji sektöründe gereken Adres bu tehdit,” şirket ” dediği bir ortak bildiri.

Canlı yayını sınırları

Paris’teki olaydan önce, Facebook streaming özelliği üzerinde bordürler duyurdu.

Teknoloji devi, yeni Facebook Canlı kurallarını ihlal edenlere yasaklayan “bir saldırı politikası” olacağını söyledi.

Bir deyim, Facebook söyleyen kimseye paylaşımı “aykırı içerik” gibi bir deyim bir terörist grup olmadan bağlam olurdu bloke kullanarak Facebook Yaşamak için bir dizi süre olarak 30 gün.

Ms Ardern tedbirler “iyi bir ilk adım”olarak nitelendirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *