Büyüme

Kullanışsız hale geldikçe, Tesla’nın Hisse senedi Felaketin Eşiğinde

Tarafından CCN: Tesla yatırımcılar olması unutulabilir yıl kadar hissesi var bunları yoksul tarafından en fazla %30. Bu Elon Musk-led şirketin hisse senedi düştü, iki yıllık lows bu hafta başlarında.

Tesla stock price chart

Tesla hisse senedi son iki yılın en düşük seviyesine düştü, ama Evercore daha olumsuz | Kaynak: Yahoo bekliyor! Finans

Katliam henüz bitmedi ve $200 $240 hisse senedi fiyat hedefini düşürdü ama bağımsız yatırım bankacılığı danışmanlığı şirketi Evercore ISI inanıyor. Bu Tesla’nın mevcut hisse senedi fiyatı %13’lük bir düşüş anlamına geliyor.

Tekerlekleri Çıkıyor

Tesla’nın hisse senedi yatırımcılar ve analistler elektrikli araç üreticisi çeşitli zorluklar için satış sayesinde büyümeye zorlu bir görevle karşı karşıya olduğunu fark etmiş gibi bu yıl da sarhoş olmuştur. Uygun için Evercore ISI atıf olduğu CNBC:

“Rev tahminlerimize ’19 -3 %-1 %-6% ’20, 21, sırasıyla, üretim, talep ve makroekonomik koşullar etrafında endişeler nedeniyle düşüş. $53bn hala kurumsal bir değer ile, Tesla hala herhangi bir otomotiv eşlere büyük değerleme prim esnaf. Bu böyle VW 36bn$, BMW’NİN $15bn ve DAİ $27bn gibi diğer premium OEM kıyaslanamaz.”

Tesla yüce değerine haklı çıkarmak için etkileyici bir büyüme sağlamak için gereken Evercore tezi. Bu yalnızca şirket faaliyet planını yürütmek için yönetir oluşabilir, ama bu yıl böyle olmamıştır.

Tesla, en büyük satış daha geçen ay düşüş olduğunu bildirdi. Beklendiği gibi, hisse senedi küme düşmüştü. Q1 numaraları teslimatlar engellediğini lojistik sorunlar arasında korkunçtu. Elbette, Tesla hala umut verici olduğunu teslim 400.000 arabalar bu yıl sonra hareket sadece 63.000 araçlar S1.

Ama Misk sözlerini geçmişte sunmak için başarısız oldu, bu yüzden bir kez daha repliklerini kabartmak onu görmek için şaşırmayın.

Tesla’nın Hisse senedi zorlu bir Yol olacak

Tesla’nın hisse senedi yalnızca şirket satışlarını artırmak olabilir sütyen olabilir, ama bunu söylemesi kolay neden bir ton vardır.

İlk olarak, şirket artık federal vergi kredi tailwind sahiptir, araba satın almak için daha pahalıdır.

İkincisi, Tesla potansiyel alıcı sorunlarının araba fiyatları yükselterek ekledi. Ve nihayet, orada bir olasılık bu satış artışı olacak zarar artan nüfusun kullanılan Tesla araba.

Tüm bu faktörlerin kombinasyonu sadece Tesla’nın satış büyüme değil, aynı zamanda alt çizgisini dent.

Tesla stok zaten bakan uğursuz işaretler olarak satış uygun fiyatlı Modeli 3 yaşından aşağı bir kuyruklu %74 ay boyunca aylık döneminde. Analistler, aslında şirket 91.000 araç teslim bekliyorduk olarak bu büyük bayan için Q1 dağıtımında katkıda bulunmuştur.

Eğer Elon Musk önümüzdeki üç aylık teslimat numaraları rampa başarısız olursa, Evercore 200 $Tesla hisse senedi fiyat tahmini gerçek oldu ve yatırımcıların ceplerine daha derin bir delik yakabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *