Tesla sorunları pil yazılım güncellemeden sonra Hong Kong araç yangını

Tesla bu hafta başında Hong Kong Park halindeki bir araçta yangın aşağıdaki Model S Sedan ve Model X SUV Pil şarj ve ısı yönetimi ayarlarını değiştirecek bir yazılım güncellemesi dışarı iterek başladı.

Tesla dikkatli bir bolluk “yapılıyor diyor yazılım güncellemesi”, “pili korumak ve uzun ömürlü geliştirmek gerekiyor.” Havadan Yazılım Güncelleme 3 araç Modeli için yapılmaz.

Tesla henüz yangının nedeni pil ile herhangi bir sorun tespit veya bulunamadı. Ama şirket eğer bir sorun bulursa onu hareket edeceğini söyledi.

“Müşterilerimizin güvenliği bizim önceliğimizdir, ve eğer bir sorun tespit edersek, çözüm için ne gerekiyorsa yapacağız” Tesla bir açıklamada.

Yazılım güncellemesi bütünüyle şirketin açıklama şu şekilde:

Şu anda geçen yılın başında yaptık, verileri iyice ortaya çıkar ve kök neden anlamak bu olayları araştırmak ve pil uzman Tesla’nın takım kullanan iki katından daha fazla sayıda olan yolun üzerinde yarım milyondan fazla araç var. Tesla araã yangın olayları zaten çok nadir olsa da arabalar gaz bir araba daha bir yangın yaşama olasılığı 10 kat daha az olan, olayların doğru sayısı sıfırdır talip inanıyoruz.

Kök neden soruşturma devam ettiği için, dikkatli bir bolluk dışarı, bugün yayıyoruz başlayacak havadan yazılım güncellemesi ile S ve Model X araç Modeli üzerinde şarj ve ısı yönetimi ayarlarını değiştirmek, daha fazla pil korumak ve pil uzun ömürlü geliştirmek.

Hong Kong alışveriş merkezinde Park ederken bir Tesla Model yangın 14 Mart yakaladı. Aracın alev önce yarım saat oturuyordu. Üç patlama olduğunu gördüm CCTV görüntüleri, Reuters ve Apple Gazetesi bildirdi zaman.

Tesla müşteri desteği sunmak ve bu olayla ilgili gerçeklerin ortaya yerinde, Tesla bir sözcüsü söyledi. Soruşturma devam ediyor.

Sadece birkaç pil modelleri yangın ve pil çoğunluğu bozulmamış yakalanan S Modeline etkilenen, Tesla göre.

Piller, Yani eğer “çok nadir örneği” bir yangın yavaş yavaş yayıldı ve havalandırma kabin sıcaklık oluşuyor tasarlanmış şirket kaydetti. Amaç, araçtan çıkmak için zaman yolcuları vermektir.

Hong Kong yangın Model sigara S ve sonra Şanghay’da bir garajda Park ederken patlayan bir Tesla göstermek için görünen Nisan ayında yayınlanan video görüntüleri izledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *