Çalışmanın En Ransomware Çözümler Sadece Crypto

Ödeme Bulur

En ransomware çözümleri sağlayıcıları onları amorti korsanlardan kurtulmak için bir garip hüner ProPublica tarafından bir çalışma bulundu.

Ransomware faaliyettir büyüyen haftalık göre uzmanlar Coveware . Sonuç? Fidyeyi ödemeyi ve ilerlemek isteyen şirketler.

Coveware göre, ransomware saldırıları Q1 2019 yılında kuruldu:

2019 Q1, ortalama fidye %89 $12,762 yükseldi, 2018 Q4 $6,733 göre. Fidye artış gibi Ryuk, Bitpaymer ve İencrypt gibi ransomware daha pahalı türleri artan enfeksiyonlar yansıtır. Ransomware bu tür ağırlıklı olarak büyük kurumsal hedeflere ısmarlama hedeflenen saldırılarda kullanılır.

Veri kilidini açmak için nasıl bir kez hackerlar virüslü bir bilgisayara şifrelemek, ancak asıl soru. Birçok veri kurtarma şirketleri sadece fidye ödemek ve onların sorunları için bir prim ücret ProPublica bulundu.

Kanıtlanmış Veri “en son teknoloji ile kendi veri kilidini tarafından ransomware kurbanlarına yardım etmek için söz verdi,” şirket e-postaları ve eski müşteriler göre. Bunun yerine, fidyeler ödeyerek cyberattackers gelen şifre çözme araçları aldı, Storfer ve ProPublica tarafından elde edilen bir FBI beyanına göre.

MonsterCloud merkezli bir AMERİKAN şirketi, Florida, aynı zamanda kendi veri kurtarma yöntemlerini kullanmak iddia ettiklerini ama bunun yerine fidyeler öder, bazen böyle yerel kolluk olarak kurban haber vermeden, ProPublica buldu. Firmalar hem başka yolları da vardır. Hem şarj fidye miktarları üzerine önemli ücretleri kurban. Ayrıca diğer hizmetler gibi gelecek saldırılara karşı korumak için ihlal sızdırmazlık olarak sunuyoruz. Her iki firmanın çalışanları, onların yerine gerçek isimleri için kullanılan takma isimler, kurbanları ile iletişim içinde.

Yukarı

Ransomware kötü oluyor.

Sonra BİZİ Başsavcı izlenen ve suçlanan iki İranlı hackerlar için serbest ransomware adlı SamSam, yetkililer umut yaygınlık saldırılar olur sonbahar. Bunun yerine, gül, önemli ölçüde 2018 seviyeleri atıyor.

Ransomware çok karlı çünkü nedeni, çok inanıyoruz. Hacker saldırısı için, ve sonra, kurban kesmek keşfetmek, bilgisayarları kilidini açmak için MonsterCloud ve diğerleri gibi şirketler ile kısa bir süre pazarlık ettiler. Ancak, birçok bu şirketlerin teklif kurtarma yöntemleri ve birçok güvenlik araştırmacıları iş ücretsiz yöntemleri ve bu bir popüler WannaCry ransomware.

Ne yazık ki, gardiyanlar kötüye gidiyor ve gerekli yazılımı daha karmaşık oluyor.

Coveware kabul etmek aslında müzakere ile dolandırıcılar. Veri geri almak için en basit yöntemlerden biri olarak buldular. Bu çabaların farkında olmadan terörü finanse ediyor bu endişe, ancak,. Daha fazla yazmak, daha hacked bilgisayar şifresini alarak, ransomeware yeni sürümleri için teşekkür ederiz. Q1 2019 yılında yazıp Coveware, “ortalama kesinti 7.3 gün artan, 6.2 gün 2018 Q4.”

Örüntü tanıma

Coveware CEO’SU Bill Siegel ABD Hükümet yetkilileri inandığı gibi ortalama ransomware kurtarma gerçekten “terörist” bir pazarlık değil. Bu yıl “birkaç yüz” ransomware bir durumda müzakere ettiler ve her hacker farklı ve çoğu zaman sadece hayal kırıklığı olduğunu bulmak.

“Büyük çoğunluğu teknik yeteneklerini eşleşen yasal ekonomik beklentileri olmayan, nispeten normal insanlar olduğunu Sanayi ve deneyimi çalışmamızın temel anlamda,” Siegel dedi. “Ayrıca Batı kolluk yetkisi dışında dünyada yaşıyorlar, ve Batıdan çalmak vermesi.”

Hacker ile konuşmak için süreci de oldukça hassas.

Bu yüzden deneyiminin bir veritabanı inşa edebiliriz “iletişim şekillerini öğreniyoruz. Herhangi bir zamanda aktiftir, bu yüzden onları tanımlayan bu tehdit aktörler şaşırtıcı derecede küçük bir grup nispeten bellidir. Oradan, deneyimlerimiz üzerinde honlanmış var bu kodlar ve taktik var. O müşteri adına bir müzakere stratejisi geliştirmek için çizin. Profil ve egzoz onlar kalıplara göre hackerlar biliyoruz. Onlarla bir müzakere müşterilerimize temsil dışında iletişim kurmuyoruz. Verileri her durumda bizim üç aylık bazda kolluk sağlanır yaratıyoruz egzoz.”

MonsterCloud olan Zohar Pinhasi şirketi sabit her iki yöntem – kurtarma ve fidye kullanmaya çalıştığını söyledi.

Kurtarma işlemi dava siber saldırının kapsamı ve niteliğine bağlı olarak durum değişir. Elde veri kurtarma ve koruma yöntemleri bizim teknik deneyim ve uzmanlık yıl ürünüdür ve halkın müşterilerimize süreci ifşa etmeyiz. Bu açıkça ön bildirilir. Sana söyleyebileceğim bir veri kurtarma şirketi siber güvenlik şirketi değil, ancak,. Bu suçlular ile ilgili geniş bilgi ve deneyime sahip, ve gelecekteki tüm saldırganların, bize geldikleri zaman onların veri infiltre değil karşı koruması ile müşterilerimize sağlamak için gelişen yöntemleri üstünde kalan sayısız saat harcamak. Geri veri kurtarmak için mümkün değilse ve tarih için aynı suçlular ya da diğer herhangi bir saldırgan saldırı takip tek bir istemci rapor var, herhangi bir müşteri için bir para iade garantisi sunuyoruz.

Garip bir adres için bir kaç bin BTC gönderme birçok kurban ile oturup olmayabilir iken, hala durma sürelerini azaltmak için en iyi yol gibi görünüyor. Sonuçta, ilk etapta ransomware böcek yakalamak için kuruluşun suçu. Önleme, dedikleri gibi, çoğu zaman tedaviden daha iyidir.

Coindesk arşiv üzerinden resim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *