Bitcoin Nakit Planlanan Sabit Çatal

Yazılım Hata Tarafından Takıldı

Aksi takdirde sabit bir çatal olarak bilinen bir sistem yükseltme iki bitcoin nakit ağı bölünmüş görünüyor.

Bitcoin Nakit büyük dördüncü cryptocurrency dünya ve sahip bir piyasa değeri üzerinden $6 milyar. Bu zincir bölünmüş oluştu sonra bitcoin nakit ağ çalıştı yükseltmek için yeni yazılım at blok numarası 582,679 göre veri BitMEX Araştırma Forkmonitor aracı.

Belirtildiği gibi bir kullanıcı Reddit, bir sürüm yazılım tarafından bitcoin nakit geliştirici grubu – Bitcoin ABC – yapılan bir hata kodu etkileyen bitcoin nakit mempool bu ilgisiz yükseltme kendisi.

Bitcoin blockchain benzer, bitcoin madencileri nakit işlemleri doğrulamak ve yeni blok eklemek gerekir. Bu mempool bekleyen tüm işlemlerin bir madenci tarafından blockchain bekleyen onayıyla oluşur.

Belirtilen Reddit kullanıcı tarafından “FerriestaPatronum“:

“Görünüşe göre şu anda benim anladığım, işlem sayısı eski kurallar, yeni biri ile doğrulanmış gibi görünüyor [sabit çatal] sonra için mempool küçük bir hata-kabul kuralları.”

O zamandan bu yana, ancak, geliştiriciler piyasaya yeni kod için hata düzeltme. Göre veri CoinDance ve yorum gözlemciler, bu hata sonucunda bir dize boş işlem blokları önce Düzelt.

Blok boş yaklaşık bir buçuk saat için gittiğini yineledi CoinDesk bitcoin nakit uygulama CoinText Vın Armani – CTO–:“. Şimdi mempool açık ve işlemleri bloklar halinde normal gidiyor. Her şey normale dönüyor.”

Henüz birçok düğümleri, Bitcoin ABC yazılımı çalıştıran bilgisayar sunucuları – sabit yazılım yükseltme ne kadar şu anda belli değil.

Sabit çatal sorunu ışığında para çekme ve mevduat duraklatma bu soruna yanıt olarak, şifre değişimi Poloniex açıkladı.

Bu, Poloniex Exchange Tweet attı:

“SERMAYE bugün için planlanan planlanan sabit çatal ile bir sorunu yoktu. Sonuç olarak, ikinci bir Emre kadar BCHABC için para yatırma ve çekme kapattık. SERMAYE çekirdek geliştiriciler üzerinde çalışıyoruz. Sabrınız için teşekkür ederim.”

Merkezileşme formu

Böyle (BU) Bitcoin Sınırsız gibi diğer bitcoin nakit yazılım uygulamaları aksine blockchain başlangıç Depremlerden için madencilik ve havuz operasyonların Ar-Ge ekibi göre, bitcoin para madencilerin çoğu Bitcoin ABC yazılımını kullanın.

Depremlerden David Steinberg, Başkan Yardımcısı, “bitcoin nakit madencilerin çoğunluğu çok BU Müşteri daha ABC istemcisi kullanın, böylece insanların hareketleri oluşturma ve mempool bir blok için yazılmış olabilir daha hızlı teslim edildi ve bu blokların çoğu boştu. “ dedi.

Yazılım uygulamaları bir çeşitliliğe sahip kod blockchain ağ açma Yukarı benzer hataları engelleyebilecek Steinberg vurguladı.

Steinberg CoinDesk söyledi:

“Düğüm tek bir tür olması merkezileşme şeklidir – beklendiği gibi çalışmaya devam etmek seçtiğiniz düğüm türünden bulunanla güvenilirsin. İdeal olarak, madenciler böyle bir şey bir daha olursa diye göndermek için kullanılabilir düğüm çok tip olurdu.”

“Tek başına popüler protokol uygulamaları,” Steinberg göre, sabit çatal sırasında özellikle tehlikelidir.

Çatal katılmak için düğüm yükseltmek gerekir, “Steinberg açıkladı beri” bu hata, giriş sabit çatal ile çakıştı aslında sorun şiddetlenir. “Normal artımlı güncellemeler için, her düğüm hızlı bir şekilde güncel olmayacaktır, bu yüzden böyle bir sorun madenciler sadece küçük bir sayı daha fazla etkilemektedir.”

Bunun gibi, Steinberg tamamladı:

“Programcılar hata yapabileceğini, ve merkezi olmayan sistemler için beklenmedik şekillerde merkezileşme ufak bit, tek bir kod temeli güvenmek gibi etkilenebilir burada en büyük paket olduğunu söyleyebilirim.”

Bu gelişmekte olan bir hikaye ve güncellenecektir. Bu hikayenin alıntı kod hata sabit çatal koduna ilgisiz olduğunu açıklamak için güncellendi.

Çapraz çatal görüntü via Shutterstock

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *