ZombieLoad saldırı Intel çipleri hackerlar çalmak veri sağlar

Intel işlemciler yeni keşfedilen güvenlik açığı, saldırganların son zamanlarda işlemci girmiş herhangi bir veri çalmak için izin verir. Bir saldırganın aynı PC üzerinde çalışan diğer sanal makine bilgi çalmak için izin verebilir bulut sunucularda geçerlidir.

Değil bilinen olsun saldırı, dublajlı ZombieLoad, olmuştur tarafından kullanılan kötü niyetli hackerlar. Kusur Teknoloji Graz Üniversitesi araştırmacıları tarafından keşfedilen ve Intel için açıklandı. Bireysel üreticiler tarafından uygulanan ve herkes korunmaktadır önce kullanıcılar tarafından yüklenmiş olmalı ama Intel kusur yama kodu yayınladı.

Kusur etkiler neredeyse tüm Intel çip 2011 yılından itibaren, göre TechCrunch. Kablolu raporlar Apple ve Google var zaten yayınlanan güncelleştirmeleri, Microsoft açıkladı durumu güncellemeleri bugün. Saldırganların avantajı ZombieLoad çekmek için bir makine üzerinde kod çalıştırmak mümkün olmak zorunda, yani bu kusur herkesin düşündüğü riski yok.

ZombieLoad bir süreç yararlanmak ciddi güvenlik açıkları, en modern işlemciler yerleşik spekülatif yürütme olarak bilinen bir dizi son. Özelliği işlemciler öncelikli gelecek komutları çalıştırmasına izin veriyor, hızını artırır sunuyor. Araştırmacılar ilk Spectre ve Erime keşfettiği gibi saldırganların geçirmek için ama bu işlem biraz şaşkın açıkları bırakır.

Bu güvenlik açıkları tespit biraz onları yavaşlatabilecek şekilde yama işlemciler gerekli. Ama düzeltmeleri tamamen saldırı vektörü kesme — spekülatif yürütme araştırmacılar kusurlarını bulmaya devam etmesini bekliyorlar. Spectre ve Erime vardı ilk iki, ve bir tane daha olduğunu keşfetti ay sonra.

Şimdiye kadar, bu saldırılar o korkunç etkileri araştırmacılar hakkında uyardı olmadı. Orada bir yük yamalar, ama yavaşlama var olmuş küçük ve orada henüz bir Binbaşı bilinen saldırı yararlanarak bu kusurları. O kesinlikle bu sorunları hiç gelmeyecek olsa da, tehdit ve cips dolu bilgisayarların yıl olacak anlamına gelmez, daha fazla atak buldu olmaya devam edecektir muhtemel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *