Dokuz Dokuz Ofis, Arkadaş, Brooklyn, nerede olacak ve beş yıl içinde Doğaüstü?

Disney şu anda platformda akışı çok sevgili NBC gösterir 2024 ile ortadan kalkacak demektir ki, Hulu, tam kontrol altına almak için ayarlanır. Arasında ve AT&T CEO’SU Randall Stephenson onaylayan bazı WarnerMedia en popüler serisi olur bırakın Netflix için arazi sadece üzerinde şirketin gelecekteki akış hizmeti, geleceğin akışı hakkında değiştirin.

Ya da basitçe söylemek gerekirse, izle dünyanın en kordonu-tüketiciler kesme bilmek son birkaç yıl içinde büyüdü sona eriyor.

Lisans ayrıntıları bir hayli karmaşık hale gelmiştir. Bazı stüdyolar bağımsız akış hizmetleri yarası var gösterilerine dağıtım hakları sahibi değilim, çünkü bunun için nedenidir. Örneğin, Arkadaş oldu bir NBC show bu şirket tarafından dağıtımı Warner Bros. Televizyon, şimdi Netflix. İşin cesur da pek sadece en sevdikleri dizileri sonunun nereye gittiğini bilmek isteyen milyonlarca aboneye için önemli değil, ama bu detaylar bu yıl ve sonraki yayın hizmetleri başlatan belirli dağıtım haklarına sahip olan şirketler içerik için önemi var. Hem Netflix baş içerik sorumlusu Ted Sarandos ve Disney CEO’SU Bob Iger söylediler yatırımcılar önceki çağıran fiyatları ile içerik sahipleri gibi WarnerMedia ve NBCUniversal var olmaya çalıştım, ama don bekliyoruz Arkadaşlar, Ofis, ya da ER için burada.

Friends

Netflix ve Hulu en çok izlenen gösteri birçok 2020 ve 2025 başlangıcı arasındaki hizmetler bırakmak için gurur duyuyoruz. Netflix $100 milyon başa çıkmak için devam Arkadaşlar sadece kendi platformu biter sonunda bu yıl, ve Stephenson istiyor onun ağ akış hizmeti. Veda etmek için … Arkadaşlar, Netflix aboneleri. Diğer gösterileri gibi Ofis de muhtemelen terk Netflix, Kablosuz ve NBCUniversal dişli için kendi akış servisi olan ayarlamak için lansmanı önümüzdeki yıl. Olarak The Wall Street Journal bildirdi, geçen ay, “üç şirket piyasaya yeni akış hizmetleri oluşturulan TV şovları ve filmler bu makyaj yaklaşık yüzde 40 inceleyen dakika Netflix.”

Ofis kalır en çok izlenen göster Netflix ve eğer şirket, ister Sakla, orada iyi bir şans olacak bu maliyet bile fazla $100 milyon (neye dayanarak bunu para için devam Arkadaşlar, akış hizmetin üçüncü en popüler gösterisi).

Hulu cephede aynı. Hulu zaten platformunda NBCUniversal gösteriyor tüm yayın hakları korumak, şirkete göre, 2024 olacak. Tarafından 2021, NBCUniversal hakkı için stream bazı gösterir, Saturday Night Live ve Bu Bize , kendi başına bir platform, ama tamamen değil. Bu bir kazan-kazan anlaşma için her iki şirket: NBCUniversal olabilir ankesörlü indirimli lisans ücreti için Hulu almak bazı gösterir, kendi başına bir platform ve Disney kazançları üzerinde tam kontrol Hulu, izin şirket için kararlar olmadan endişe girişi diğer paydaşlar da dahil olmak üzere karar almak Hulu uluslararası.

Ama bu demek için insan oturan ev ile sınırlı eğlence bütçe kimsin çalışıyor anlamaya hangi streaming servisleri abone olmak için izleyin Arkadaşlar, Office, Parks and Recreation, The Big Bang Theory ER, Bob’s Burgers, South Park, ya da NCIS?

Ne yazık ki, bunu kesin olarak bilmiyoruz. Dahil çeşitli medya yöneticileri hiçbiri özellikle bireysel serisi seslendi. Yeterli veri, ancak, AT&T ve Örneğin DE gösterdiği şey hakkında eğitimli tahminler ilgili WarnerMedia ve NBCUniversal yayın hizmetleri için almak isteyeceklerdir.

Bu değişikliklerin etkisini görmek için, bugün en popüler akış içeriğini düşünün. Göre çok sayıda analytics firmaları içinde 2018, bunlar en çok izlenen lisanslı gösterir Netflix ve Hulu içinde 2018:

Netflix:

 • Ofisi (NBCUniversal)
 • Arkadaşlar (WarnerMedia)
 • Parklar ve Rekreasyon (NBCUniversal)
 • Grey’s Anatomy (ABC)
 • Criminal Minds (CBS)
 • New Girl (Fox)
 • Supernatural (WarnerMedia)
 • Frasier (WarnerMedia)
 • NCIS (CBS)

Hulu:

 • Hukuk ve Düzeni: SVU (NBCUniversal)
 • Bu Bize (NBCUniversal)
 • ER (WarnerMedia)
 • Grey’s Anatomy (ABC)
 • İyi Doktor (ABC)
 • Family Guy (Fox)
 • South Park (Viacom)
 • Bob’s Burgers (Fox)
 • Brooklyn Dokuz Dokuz (NBCUniversal)

İnsanlar gece nöbeti için gece sonra tune — o Netflix dokuz en popüler lisanslı gösterir 7 — konfor TV önümüzdeki birkaç yıl içinde çekilmiş olması muhtemeldir. The Office ve Parks and Recreation olacak neredeyse kesinlikle sonuna kadar, sadece üzerine NBCUniversal – akış hizmeti. Linda Yaccarino, başkanın reklam ve ortaklıkları NBCUniversal, söyledi seyirci toplandı şirketin Ayarlıyoruz olay New York Mayıs 13, bu şirketin en sevdiği dizi vardı “eve dönüş” göre Tarih. Ticaret yayın da bildirilen bu NBCUniversal CEO’SU Steve Burke dedi şirket “denemek için geri başlıkları gibi Ofise bir kez hizmet başlattı.”

Sadece NBCUniversal değil. Temel Stephenson yorumları, gösterir gibi Arkadaşlar, Frasier ve Doğaüstü olacağını stream, sadece üzerinde WarnerMedia hizmet. TVLine daha önce bildirilen bu Netflix anlaşma ile CW (ki yarısına ait WarnerMedia) bu bahar, ve büyük olasılıkla bazı en popüler şovları gibi Oku, The Vampire Diaries, ve Doğaüstü olurdu çıkarılmış Netflix o zaman.

Netflix ilk dokuz listelenen diğer serisi de tehlikede. Yeni Kız zaten üzerinde hareket etmek için Hulu aşağıdaki Fox’un anlaşma ile yayın platformu. Şimdi Disney sahibi Fox ve Hulu, büyük olasılıkla bu Yeni Kız olacak orada kal. Grey’s Anatomy, üzerinde çalıştığı Disney ait ABC, muhtemel bir hareket için Hulu de uygun bir rapordan Süre. Dokuzlu gösterir yukarıda listelenen, sadece NCIS ve Criminal Minds, ait CBS, büyük ihtimalle kalır Netflix bu nokta (sürece CBS karar verir başlar çekilmesi gösterileri için kendi CBS Tüm Erişim hizmeti). Şirket bunu yapmaya henüz başlamış, ama münhasırlık düşünürsek bu akış savaşlarda büyük bir beraberlik oluyor olmadı, olabilirdi.

Disney iki büyük içerik yaratıcıları ve distribütörler: Fox ve ABC olduğundan Hulu biraz farklı bir tekne. Iger bile söyledi seyirci topladığı için MoffettNathanson Medya Ve İletişim Zirvesi, New York bu ana parası alarak tam kontrol Hulu “edebilmeli kaldıraç içeriği motorlar firmanın var” göre Tarih.

Ederken Bu Bize, Law & Order: SVU, ve Brooklyn Dokuz Dokuz büyük ihtimalle terk Hulu ve akışı NBCUniversal hizmet bir kez onların anlaşma kadar 2024, gösterir gibi Bob’s Burgers, Family Guy, Grey’s Anatomy, ve İyi bir Doktor olduğunu güvenli Hulu.

Karışık. Ve TV lisans, ağ anlaşmanın karmaşık bir yapıya sahip, ve çeşitli hakları akışı rahatsız edici bir şekilde karmaşık bir hale gelebilir. Burada bir arıza tarafından iyi Etiketleme’s Peter Kafka haklarına Bu Bize gösteriyor ne kadar karmaşık olur:

Bu Bize bir ilginç örnek ne olur ne zaman büyük TV şirketleri kendi lisansı şeyler için diğer büyük TV şirketleri ve nasıl alacağını çok karmaşık bir akarsu dünya: hit şov yaptı 21 Century Fox, ve NBC var ücretli bir lisans ücreti hava. NBC (ve) Hulu sahibi olduğu, Hulu şu anda gösterinin yanı sıra tüm eski bölüm en son bölüm hava hakkı vardır. Ama gösterinin NBC’NİN son yenileme koşulları altında, NBC kendi havalandırma, henüz-için-hizmet akışı, üç yıl içinde başlatılan yeni bölüm getirmek için haklarına sahip olacaktır. Yani, birkaç yıl, eski bölüm Bu Bize olacak kaçak Hulu, siz her bölüm bu havalandırma şimdi ve önümüzdeki üç yıl, gitmek NBCU hizmeti.

Hala sahne arkasında büyük şirketler de çözmüş olan bu anlaşmalardan açıkça aboneleri izlemek için Netflix ve Hulu kullanan en iyi konforu televizyon bazıları önümüzdeki yıllarda Netflix ve Hulu üzerinde olmayacak. Her şey değişiyor. Streaming televizyon şirketleri ve stüdyolar kablosu için müşteri tabanı kesme bir ürünü satmaya devam etmek için açık bir yol olur, münhasırlık giderek daha önemli hale gelecek.

Tadını çıkarın Arkadaşlar, Ofis, ve Brooklyn Dokuz Dokuz Netflix ve Hulu şimdi. Pek yakında mümkün olmayacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *