ihanetle suçladı Venezuela kriz: Daha fazla muhalefet milletvekilleri

Police blocks entrance to Venezuelan National AssemblyResim telif Getty Images
Resim yazısı Milletvekilleri girerek Millet Meclisi engellenmiştir

Venezuela Yüksek Mahkemesi 10 Diğer milletvekillerine karşı benzer suçlamalar yaptıktan sonra, vatana ihanet ve komplonun Meclis dört muhalefet üyeleri, gün suçladı.

Hepsi Nisan ayında Cumhurbaşkanı Nicolás Maduro karşı askeri bir isyan kıvılcımı için başarısız bir çaba muhalefet lideri Juan Guaidó destekledi.

Geçen hafta, bir milletvekili tutuklandı ve birçok konsolosluğa sığındı.

Bu arada Salı günü, güvenlik kuvvetleri Meclis Binası kapatıldı.

Sebin istihbarat servisi, ulusal polis ve ordu mensuplarının muhalif bir oturuma katılan başkent Caracas’ta Millet Meclisi kontrollü milletvekilleri engelledi.

Milletvekilleri vardı zamanlanmış tartışmak üzere bir Yüksek Mahkeme kararı için iptal edilen milletvekili dokunulmazlığı birkaç onların arkadaşları ve tutuklama Edgar Zambrano, Meclis Başkan Yardımcısı.

Güvenlik güçleri binanın içinde bomba olabileceği araştırmaya göre milletvekilleri olduklarını söyledi.

“Bu çalışma Ulusal Meclisi önlemek için bir gösteri parçası,” milletvekili Juan Pablo Guanipa Reuters haber ajansına verdiği demeçte. “Bu muhalifler peşinde koşan bir diktatörlük ve siyasi bir değişim için mücadele ediyoruz.”

Daha önce Millet Meclisi kapatmak için ipe Bay Maduro suçladı Bay Guaidó, Twitter diktatör yalnız olmamalı bir sarayda kendini sağlamlaştırır iken yasama yetkisi rehin almaya çalışıyorlar. “dedi.

Başkan Maduro, 30 Nisan başarısız ayaklanma bu yana, muhalefetin bir darbe şiddetlendi.

Suçlanan dört milletvekili Carlos Paparoni, Miguel Pizarro, Franco Casella ve Winston Flores. Bay Pizarro ve Bay Flores suçlamalar “gayrimeşru”olarak nitelendirdi.

Millet Meclisi Sayın Maduro, iktidardaki Sosyalist Parti 2016 kontrolden beri yetkileri elinden alınmıştır. Sonra bir Kurucu Meclis kurdu, müdavimleri tarafından kontrol edilir.

Medya oynatma cihazınızda desteklenmiyor

Medya başlıkVenezuela kriz: dört ülke ilgilenen yılında başkanlık savaş

Geçen hafta, üç milletvekili aldı sığınakta yabancı elçilikler kaybettikten sonra kendi Kongre dokunulmazlık. Bu arada, dramatik tutuklanması geçen çarşambadan beri Bay Zambrano haber yok olmuştur.

Ulusal Meclis Başkanı Sayın Guaidó, geçici Cumhurbaşkanı kendisi Ocak ayında ilan edilen ve 50 den fazla ülke tarafından tanınan, Latin Amerika, ABD ve çoğu dahil edilmiştir. Başkan Maduro askeri üst sırada Rusya, Çin ve Türkiye de dahil olmak üzere müttefik ve destek korur.

Ayrı bir kalkınma, insan hakları grubu Uluslararası Af Örgütü, dedi inanmadım Venezüellalı yetkililer, işlenen suçlara insanlık kendi darbe hükümet karşıtı protestolar Ocak.

Grup iddiaları araştırmak için Uluslararası Ceza Mahkemesi ve BM İnsan Hakları Konseyi çağırdı.

“[T]sadece Nicolás Maduro hükümeti sorumlu Uluslararası Adalet sistemi önce yapılması gerekiyor protesto ediyorlar, çünkü onlar rakip olarak algılanan karşıtları veya kişilere karşı sistematik baskı politikası burada,” Af Örgütü’nün Amerika Direktörü Erika Guevara Rosas yaptığı açıklamada.

Güvenlik güçleri, Parlamento Binası blok kapalı olarak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *