İthalat fiyatlarının Nisan ayında enflasyon düşündüren

bir süre daha uysal kalır BİZE

Çin nakliye konteyner ve diğer milletler Los Angeles’taki Long Beach limanında boşaltılır, 16 Şubat 2019.

Mark Ralston | AFP | Getty Images

Petrol ve gıda maliyetleri artırıyor 10 yıl içinde sermaye mallarının fiyatlarındaki en büyük düşüş huylu olduğu gibi ABD ithalat fiyatları Nisan ayında beklenenden daha az yükseldi, enflasyon bir süre daha uysal kalır diye düşündüren.

Salı ithalat fiyatları %0.2, geçen ay Mart ayında düzeltilmemiş %0.6 artış sonrası artması üzerine Çalışma Bakanlığı dedi. Reuters tarafından boynuzsuz ekonomistler ithalat fiyatları Nisan ayında %0.7 tırmanış olacağını tahmin etmişti.

Nisan ile 12 ay içinde, ithal fiyatları 0.2% 0.1% Mart ayında kenar sonra düştü.

Veri geçen hafta Nisan ayında ılımlı üretici ve tüketici fiyat artışları gösterdi, bu yıl daha fazla faiz oranı artar Federal Rezerv projeksiyon altını çizdi. Ekonomistler, ABD Merkez Bankası bu yıl için enflasyon oranlarını da çok düşük değil.

Fed bu ayın başında oranlarını değiştirmedi ve yakın zamanda para politikasını ayarlamak için küçük eğim sinyalini verdi. Fed Başkanı Jerome Powell zayıf enflasyon okumaları “geçici olan rüzgar inandığını ifade etti.

Enflasyon %25 %10 Çin mallarının gümrük vergisi 200 milyar dolar değerinde yükseltmek için Başkan Donald Trump tarafından geçen hafta harekete bir destek alabilir. Ekonomistler, son görevlerini enflasyon yüzde bir iki gibi onda ekleyebilirsiniz tahmin ediyoruz.

Nisan ayında, ithal yakıtlar için fiyatları %2.5 önceki ayda %6.9 oranında kabaran sonra yükseldi. İthal petrol fiyatları %6.1 %5.3% Mart ayında yükselen sonra atladı. İthal gıda fiyatları %2,8 geçen ay yükseldi, 2016 Temmuz ayından bu yana en büyük artış, %0.2, Mart ayında düştükten sonra.

İthal sermaye malları maliyeti %0.4 geçen ay düştü, 2009 yılının Mart ayından bu yana en büyük düşüş. Yakıt ve gıda hariç ithalat fiyatları %0.3 Nisan ayında %0.2 önceki ayda artış sonrasında düştü. Çok çekirdekli ithalat fiyatları %1.1 12 ay içinde Nisan ile azalmış aradı.

Gerçi dolar biraz zayıfladı bu yıl, geçen yıl, ABD’nin ana ticaret ortaklarının para birimlerine karşı kazanımlarını çekirdek ithalat fiyatları düşürmek için devam.

Çin ithalat fiyatları %0.2, geçen ay Mart ayında değişmeden sonra düştü. 1.1% yıllık bazda en büyük düşüş 2017 Mayıs ayından bu yana bıraktılar.

Raporda ayrıca, ihracat fiyatları %0,2 Mart ayında %0.6 artan sonra yükseldiğini gösterdi. Tarımsal ihracat fiyatlarında %1,5 oranında düşüş, Tarım Dışı mal fiyatları %0,4 oranında bir artış ile dengelenmiştir.

İhracat fiyatları %0.3 yıllık bazda bazda-Mart ayında %0.6 artması sonrasında yükseldi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *