Fed Williams, politika yapıcıların daha iyi

daha düşük bir faiz oranı dünya için hazırlamak gerekir diyor

San Francisco Federal Reserve Bank of John Williams, Başkan.

Stephen Lam | Reuters

Durgunluk ve düşük enflasyon Torturously yavaş iyileşme politika düşük faiz oranları bir dönemde, küresel ekonomiyi istikrara kavuşturmak için nasıl daha iyi bir kavrama alabilirsiniz sürece burada kalacak, üst Federal Rezerv politika belirleyici Salı söyledi.

“Çok uzun süre beklemek daha geleceğe hazırlamak için daha iyidir bu tecrübenin bize öğrettiği,” New York Fed Başkanı John Williams teslimat için Zürih, İsviçre’de politikası toplantısında hazırlanan konuşmasında dedi. “Sonuçta, hazırlamak için başarısızlık genellikle başarısızlık için hazırlık yapmaktır.”

Düşük doğum oranlarında dünyanın zengin ekonomileri ve teknolojik gelişme daha normal seviyelere aşağı kaymıştır fazla nüfus artışı tutuyor. Her trend çok ekonomiler büyüyebilir nasıl örtüyor, Williams dedi.

Daha düşük büyüme tasarrufu bu gelişmiş ekonomileri arttıkça, daha az yatırım ve yaşlanan nüfusların yol açar. Tasarruf için daha düşük talep ve yüksek arz eder, teorik olarak, kısıtlamak veya ekonomi ısınmaya dünyada faiz oranlarının “nötr” seviyeye düşürdü.

Bu faktörler bir durgunluk karşılık vermek için güç kaybederler nerede sıfıra yakın düşük tutmak, ekonomist savundu, “nötr” fiyatlar daha önce normal seviyelere demografik ya da bilimsel veya teknolojik bir atılım bir değişiklik yok gidecek hiç bir işaret olduğunu da sözlerine ekledi. Fed ABD’de 2.25-2.50% arasında fiyatlar belirledi, ama onlar daha düşük ve negatif bile yerler, Japonya ve Avrupa gibi bazı durumlarda.

Kariyerinde daha önce San Francisco Fed bir araştırmacı olan Williams, “nötr” faiz oranı ne olabileceğini tahmin gelişmesine yardımcı olmak için bilinir. Şimdi, Fed şu andan itibaren enflasyon yaklaşımları nasıl olduğunu düşünen bazıları kodlamak için bastırıyor.

Geniş bir politika incelemesi kapsamında, Williams Fed sistematik olarak ılık enflasyon dönemleri için ABD faiz oranlarının düşük olan ve daha uzun süre tutarak yanıt vermek mümkündür.”

Ama Fed, mevcut yaklaşımın herhangi bir alternatifi tartışmalı olması, Fed aslında daha da karmaşık taahhütler sık kaçırdıktan %2 enflasyon hedefini tutturmak için yaşayamazsın olup olmadığı ile ilgili sorulara neden olabilir.

(PCE) enflasyon, “çekirdek” kişisel tüketim harcamaları Fed tercih ölçmek işlenmemiş gıda ve enerji bileşenleri hariç fiyat endeksi, Mart ayında %1,6 olan yıllık enflasyon oranı yavaşladı.

“Yatırımcılar bu düşük enflasyon rakamları görünüm bir sapma olarak değil, daha ziyade yeni bir normal,” Williams söyledi.

Durgunluk ve düşük enflasyon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *