Fed Neel Kashkari çok güçlü bir konumda olduğunu BİZE ‘

Çin ile artan ticaret Savaşı’ diyor.

Pazar çatışmasının önemli nöbetleri arasında bile, Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari Çin ile ticaret hesaplaşmaya kendi üstünlük holding olarak ABD’yi görüyor.

Hisse senedi alıp başka bir keskin düşüş Pazartesi, ama Kashkari söyledi daha geniş ekonomik göstergeleri gösteren küçük işaretler stres olarak iki tarafın ulaşman onların tarife düello.

“Göreceli Çin, ABD çok güçlü pozisyon,” Merkez Bankası yetkilisi söyledi CNBC “Ciyaklama ” takım. “Ekonomimizin büyük değil, ekonomimiz ticaret için çok daha az duyarlıdır. Ticaret ABD ekonomisi için önemli olduğunu, ancak Çin ekonomisi için çok daha önemli, sadece ekonomisini bir paylaşım.

“Eğer-tat stratejisi için bir baştankara varsa, bunu savunmuyorum, ama bir tit-için-tat stratejisi yerine Çin gücü daha ABD’NİN gücü doğru eğilmek gibi görünüyor.”

Kashkari gibi konuştu, Çin ilan edildi koyma başka bir tur tarifeleri $60 milyar Amerikan malı. Haber çakıştı başka bir bacak için hisse senetleri, Dow Jones Sanayi Ortalaması, kayıp yaklaşık %1.9 geçen hafta düştü 450 puan erken ticareti Pazartesi.

Sallanan ticaret gelişmeler Wall Street’in seni alacaktım sinirler rağmen, Kashkari tarifeler henüz reel ekonomide büyük bir etkiye sahip olduğunu söyledi. Nitekim, ABD GSYİH gül katı 3.2% ilk çeyrek ve Tarım Dışı İstihdam arttı tarafından 263,000 Nisan ayında ise işsizlik oranı bir hit 50 yılın en düşük %3.6.

“Büyük, bölgenin en işletmelerin hala ABD ekonomisi hakkında oldukça iyimser.” dedi. “Eğer bu duyguyu değişirdi, o dikkat etmek zorundayız bir şey olurdu.”

İşler böyleyken, Fed’in mevcut politika tutumunu ayarlamalar yapmak için bir ihtiyaç görmüyor.

Merkez Bankası yetkilileri, gelecek Ayarlamalar konusunda sabırlı olmak ve yetiştirmek ya da 2019 geri kalanı için düşük kesme planları yok edecek belirttiler. Piyasa beklentileri Kashkari, Fed’in 2.25 %-2,5%hedef aralığındaki gösterge faiz oranını tutmak olan mevcut seviyesi, konforlu olduğunu söyledi ama yıl sonuna kadar kesilmiş, nokta hızı çeyrek için.

[Politika] altı ay önce daha sinirli olduğumu düşünüyorum. Para yolunu reel ekonomiye ne yapacağı hakkında daha fazla gergindim.” dedi. “Kabaca nötr de oranları var.”

Kashkari politika belirleyici Federal Açık Piyasa Komitesi nonvoting bir üyesidir, ama tartışmalara giriş var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *