Uzun ücretsiz paradan daha: shot 2020 aday Andrew Yang

ABD ekonomisi yeniden şekillendirmek Nasıl-

Yakın zamana kadar, Andrew Yang radar altında 2020 yılında Cumhurbaşkanı Donald Trump challenge için yarışan Demokrat adaylar sürüsü gibi uçan olmuştur.

-Girişimci döndü-Yang, 44 yaşındaki bir avukat, hiçbir siyasi deneyime sahiptir ve bilinen bir marka olmaktan çok uzak. Ama onun artan popülaritesi online – onun destekçileri diyorlar Yang Gang — yardım ona ulaşmak yoklama eşik için hak kazanmak için ilk ve ikinci Demokratik tartışmalar.

Eğer sen duydun Yang, muhtemelen çünkü onun evrensel temel gelir önerisi olan olur ver 1000$bir ay her Amerikan 18 yaş ve üstü. Ama gelir eşitsizliği o saldırdığı tek konu değil. Yang fazla altı düzine politika önerileri yer onun kampanya web sitesi. Birkaç, dahil olmak üzere “Medicare-için-bütün” ve itmek için ödenen aile bırakın, hedef yeniden şekillendirilmesi ekonomi.

Eğer Beyaz Saray başarırsa ele almak istiyor diğer ekonomik politikaları bazıları şunlardır:

Yang ABD’de satılan ürünleri üzerindeki Tüketim Vergisi olan yüzde 10 katma değer vergisi, öneriyor. Yang iddia vergisi hedefleyen kurumsal deviyle gibi Amazon ve Google, yardım oluşturmak $800 milyar gelir ülke. KDV evrensel temel gelir planı için ödeme yardımcı olabilir diyor.

Eleştirmenlerin KDV diyor bir gizli vergi bu olumsuz etki daha düşük gelirli insanlar. Aslında, bir iş ürünlerinin tedarik zincirinin her adımında vergilendirilmiş olacaktır. Bazıları sonunda, mal olurdu geçen tüketicilerin kim olur ödeme nakit kaydedin.

Bir yüzde 0,1 işlem vergisi finansal esnaf, Yang umutlarını yükseltmek kadar $50 milyar yıl. O zaman evrensel temel bir gelir planı fon yardımcı olmak için gelir kullanırdı.

Yang bu vergi teklif sadece Demokrat değil. Önlemler Enstitüsü bir finansal işlem vergisi vardı son zamanlarda sunulan iki Meclisin Kongre, Demokratlar tarafından desteklenen gibi Anlattıkları Peter DeFazio Oregon ve İskenderiye Ocasio-Cortez New York ve Senatör Brian Schatz Hawaii.

Yang kampanya vergisi ekonomik çöküşe yol açabilir yaygın spekülasyon bazı sevişmeyi mahvedebilir “diyor.”

İş grupları var saldırıya önlemleri zaten önerilen Kongre. Yüksek frekanslı ticaret için savunan Modern Pazarlar Girişimi, vergiye karşı kulis yapıyor.

“Önerilen finansal işlem vergisi bir tehdit oluşturuyor için çok Main Street yatırımcıları bu sponsorlar bu bill hedefleyen korumak için,” MMI CEO Kirsten Wegner söyledi CNBC bu ayın başlarında. Milyonlarca Amerikalı bir gelir kaynağı olarak emekli olduktan sonra güvenmek “özellikle, emeklilik fonları, bu vergi bir sonucu olarak yaşayacaktır.”

Yang iterek Amerikan Alışveriş Merkezi Yasası, ki güvenli $6 milyar finansmanı için yardım mücadele merkezleri çekmek işletmeler, okullar ve girişimciler kim olabilir bulmak Yeni kullandığı için giderek daha fazla boş alanlar.

Bu boşluk oranı için ABD bölgesel ve süper bölgesel alışveriş merkezleri oldu yüzde 9 dördüncü çeyrek 2018.

E-ticaret daha popüler hale geldikçe, daha fazla alışveriş alanı ekonomisi sorunum kapanış, “olumsuz bir sinyal gönderiyor” Yang web sitesi diyor.

“Bu dev boşluk sırada canlanmış olması, yerel ekonomiye Yatırım Teşvik ve alt/kentsel bir alışveriş merkezinin kapanması ile ilgili yanıklığı mücadele gerekir,” onun sitesini diyor.

Web sitesi, 6 milyar dolarlık fon boşlukları canlandırmaya yardımcı olur nasıl belirtmiyor.

Yaşam standartlarını geliştirmek için, Yang dolar dönüştürülmüş ve önemli sosyal değer elde eden kişi ve kuruluşların ödül için kullanılabilecek dijital sosyal kredi adı verilen yeni bir para birimi, “öneriyor.”

Yang “insan merkezli kapitalizm inanıyor.” Ülkenin başarısı sadece GSYİH ile, aynı zamanda orta gelir madde bağımlılığı, sağlığa ayarlanmış yaşam beklentisi, ruh sağlığı, çocukluk başarı oranları, sosyal ve ekonomik hareketlilik ve yokluğun ölçümlerle ölçülen olmamalı diyor.

Muhafazakar medya siteleri karşılaştırıldığında planı için Çin’in sosyal kredi sistemi, hangi sağlar Çin hükümetinin hisse bilgileri ile vatandaşların güven ve sorunu cezalara dayalı bir sosyal kredi puanı. Yang şef personel, Matthew Shinners, savunulan önerisine muhafazakar site Günlük Arayanın. Yang fikri, Shinners söyledi, daha doğrusu yararlanabilir onlar kredi sisteminin daha vatandaşları bir değerlendirme gibi olan Çin’in sistemine benzer.

Yang ofisi yorum için CNBC tekrarlanan taleplerine yanıt vermedi.

Güncelleme: Yang Özgürlük Temettü aslında 18 64 aylık 1000 doların yaş arası Amerikalı yetişkinlerin vermeyi teklif etti. Bu hikaye Yang şimdi 18 yaş üstü her Amerikalı yetişkinler için evrensel temel gelir planı öneriyor bunu yansıtacak şekilde güncellendi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *