ABD ekonomik büyüme keskin bir şekilde bu yıl gelecek yavaş ve büyük olasılıkla,

CNBC Fed Anketine göre,

ABD ekonomik büyüme keskin bir şekilde bu yıl ve gelecek yıl yavaş ve büyük olasılıkla, Mart ayı CNBC Fed Anketine katılanların göre, zayıf küresel büyüme ve tarifeler büyük suçlular olarak görülür.

Gayri safi yurtiçi hasıla büyüme için ortalama tahmini bu yıl sadece yüzde 2.3, Ocak anketinde beklenen yüzde 2.44 ve 2018 dördüncü çeyreğinde yıllık tempo üzerinde-gerçek yüzde 3,1 yıl daha da yavaşlıyor. Ekonomik büyüme görüldü adım aşağıda 2’si, 2020 yılında, araştırmaya göre.

Kaynak: CNBC

Yavaş büyüme görünümü 43 ankete katılanların bu yıl ve gelecek Fed faiz artışları için beklentilerini ufukta zar zor tahmini bir zam ve bazı görmek bile indirimlerine indirmek için harekete geçirdi.

ABD genişleme için en büyük tehdit, küresel büyümenin yavaşlaması sordu ve korumacı ticaret politikaları 2 No. 1 ve No. sırasıyla sıralanır.

Haverford Güven Hank Smith, co-baş yatırım sorumlusu “Trump iki dönem Başkan olmak istiyorsa, Çin Ticaret Anlaşması yapmak ve bu yönüyle tarifeleri düşürerek başlamak istiyor,” dedi. “Bu yükselişi artırmak için sermaye harcamalarına iş güven nedeni, ekonomiyi teşvik edici olacaktır.”

Yurtdışında büyüme için zayıf bir görünüm GSYİH tahminleri bu sene (veya 0,4 puan) 40 baz puan düşürdü, ekonomistler, Fon Yöneticileri ve stratejistler vardır kim ankete göre. Tarifeler — her iki yerde Koz yönetimi ve diğer ülkelerden — misilleme tarifeleri koyduğu bu artış daha bir 20 baz puan alacak tahmin edilmektedir.

Katılımcıların çoğu bir ABD-Çin Ticaret Anlaşması bu yıl beklediği iyi haber. 79’luk bir anlaşma beklerken, yüzde 2 tarife yeni bir tur görmek ve yüzde 17 devamını bekliyoruz. Bir anlaşma borsa içine pişmiş olabilir olduğunu göstermektedir, ancak.

Steinberg Küresel Varlık Yönetimi Richard D. Steinberg, baş yatırım sorumlusu “sonuçta … ticaret anlaşması, iki tarafın sevgi ne de nefret edecek gerçekleştirilebilir hissediyoruz.” dedi.

Tarife sorunları bir ABD-Çin anlaşma sonra bile devam edebileceğini Ulusal Menkul Art Hogan, Baş Piyasa Stratejisti, endişelendiriyor. “Eğer hükümet derhal Avrupa otomobil üzerindeki tarifeler için Özet karar verirse, ABD-Çin Ticaret Savaşı sonuna türetilen herhangi bir olumlu ivme hızla dağılacaktır,” Hogan yazdı.

Ticaret politikası ile ilgili endişeler yüzde 51 ekonomi ve yüzde 32 onaylamıyor Başkanı Donald Trump işleme onaylıyor bir grup geliyor.

Fed süreci nasıl tüm bu akımlar? Daha az alma ve daha büyük bir bilanço ile, ankete göre. Yüzde altmış hala zam, bu yıl bakın, ama bu Ocak ayındaki ankette yüzde 78 kadar düştü. Ve şimdi yüzde 14 oranı pay tahmini, yüzde 35 2020 yılında yükseliyor.

Bilanço 3.5 trilyon $4 trilyon dolar civarında mevcut seviyeden düşüyor görülür. Bu 500 milyar Ocak ayında beklenen, bu yıl bilanço küçültme sona ve kitaplar hakkında daha fazla varlıkları korumak son Fed açıklamaları yansıtan daha dolar civarında.

Hisse senetleri için outlook, bu yıl Aralık ayında keskin satış sonrası iyileşme var, ama ben iyimser tahmincileri onların bulunamadı. 2019 yılında S&P 500 için tahminler Ocak ayında daha yüksek, ancak sadece katılımcıların Endeksi bu yıl 3.000 üstüne bekleniyordu Eylül düşüncesiz günleri, dönüş yolunda yaklaşık yüzde 40’ına karşılık geldi. S&P 10 kriter yıllık verim artık yüzde 3’ün üzerine bu yıl yükselen görülürken 2,861 bu yıl ve gelecek yıl için 2,925 yükselen görülür.

GSYİH büyümesi için

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *