Yeni Zelanda’da kütle çekim sosyal medya

üzerinde yaymak için tasarlanmıştır

Christchurch, Yeni Zelanda’da iki cami de korkunç çekim başından beri sosyal medya yararlanarak mümkün olduğu kadar çok insan onları destekleyen hakkında ölüm ve nefret duyar gibi emin olmak için dikkat çekmek için tasarlanmıştır. Yetkililer tarafından bildirilen bir “önemli” sayıda kişi öldü saldırılarından iki cami. Birkaç kişi var tutuklanmış şimdiye kadar. Yeni Zelanda polis söyledi insanlar için önlemek camiler ve camiler söyledi “kapa onların kapıları.”

Çekim göstermek için sanki o 17 dakikalık bir video Facebook, YouTube, Twitter ve İnstagram yayınlanmıştır. Bir yazı üzerine 8chan, bir ağırlıkta, gelen bağlantılar için bir manifesto ve bir Facebook sayfası poster — sözde tetikçi — dedi bir canlı yayın saldırısı olur yayın. Facebook sayfası ve video kaldırıldı ama video çoktan yol almış.

Hem video ve manifesto dikkat en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Erken video, atıcı diyor ki “Unutmayın, çocuklar, abone olmak için Pewdiepie,” başvuru için popüler YouTuber Felix Kjellberg, kim bir tarihin teşvik anti-Semitizm. Kjellberg kanal var en aboneleri YouTube, 89 milyon, ve o zaman çalışan işe daha çok o kazandı – 99 başka bir YouTuber, T-Serisi.

Bu yarışma için başvuru Kjellberg yaptığı şey tam olarak bu çekimleri, inkar etmeye zorlar. “Ben hissediyorum kesinlikle hastalandı olması benim adı söylenen bu kişi,” Kjellberg dedi onun için 17 milyon takipçisi Twitter. Kjellberg konumunu tatsız; eğer hemen ateş kabul etmedi etmeseydi, biri kanal nasılsa onun katil ya da katiller için bir ilham kaynağı olduğunu ileri sürdü olurdu mümkündür. Ama aynı zamanda açık olan herhangi biri onun birçok taraftar vardı cevapsız çekimleri, onlar artık farkında.

Bu Verge madde de yapmak insanlar farkında kitlesel cinayet ve onun mesajının nefret ediyorum. Ama aynı zamanda olmamış insanlar söylemeden etrafına tuhaf internet dinamiklerini tartışmak için bir yolu yoktur. Aynı pozisyonda olduğum için tam olarak Kjellberg sempati duyuyorum.

Çekim bağlantılı manifesto kesinlikle ırkçı. Erken, bu başvurular “beyaz soykırım,” bir Neo-Nazi komplo teorisi beyaz insanlar olmak yerine, ve 14 kelime, bir beyaz üstünlükçü slogan. Ayrıca diğer beyaz üstünlükçü katillere hayranlık duyduğunu ilan ediyordu. — Öyle de olsa, toplu katliam neden samimi ırkçılığın kendisi — ama manifesto diğer bölgelerine yayılmasını galvaniz amaçlı kodlardan içeriyor gibi.

Örneğin, yine yazarın manifesto iddiaları için bir Avustralya ve bir kişinin gözaltında olduğunu Avustralya doğumlu — belge içeren çok sayıda başvuru için İkinci Değişiklik ABD Anayasası. Amerika’da toplu katliam silah yasaları hakkında hararetli tartışmalara yol açtı, silah kontrolü anayasaya aykırı olduğunu savunarak İkinci Değişiklik savunucuları.

73 sayfa uzunluğunda olan manifesto, adını bırakarak doğru yönelir. Candace Owens, Amerikan muhafazakar bir bilgin, video oyunları Fortnite ve Ejderha Spyro olarak bahseder. Bu başvuruları haberlerde terör tutacak medyada anlatılar belirli türde oluşturmaya yönelik gibi görünüyor.

Ve nişancı veya nişancılar haber kalmak istiyorum. Diğer beyaz üstünlükçü katiller başvuruları yarışma. Bu sansasyonel cinayetleri masum insanlar, ve işe diğer beyaz üstünlükçü korkutmak içindir; dikkat olmadan, suçlar işlemiş insanlar için anlamsızdır.

Toplu katliam, genellikle, var demek için insanların dikkatini. Sosyal medya zayıflamış veya şiddete maruz halka Kalkan bekçisi çoğunu yok etti. Polis dışında herkes ve medya malzeme bu tür almak için internetten önce, alışılmadık bir şeydi. Hızlı bir şekilde elden ele dolaşması için olması muhtemel, geniş bir kitleye ulaşan

2015 yılında, bir tetikçi olarak Bridgewater, Virginia öldürdü onun kurbanları canlı televizyon ve yüklenen video için Twitter ve Facebook. Dikkatinizi çekmek için, hem reklam verenlere hitap autoplaying video için varsayılan — varsayılan platformlar. Bu olaydan sonra, hiçbir şey ya da platform değiştirilebilir, ve böylece kullanıcılar tekrar Christchurch akışı canlı cinayeti vahşeti maruz kaldı. Orijinal, canlı yayın zor önlemek için olurdu, ama autoplayed olan reuploads, çok daha büyük bir kitleye korku yaydı.

Yetersiz ılımlılık internette nasıl, video ve manifesto hızlı yayılması da söyler, ılımlılık var olduğunu varsayarak. Videoyu tekrar ve tekrar YouTube ve Twitter’da karşıma çıkıyor, ve insanlar firmalarının filtreleri etrafında almak için yollar bulmak. Manifesto. ve Mega host; hem rutin hiçbir gözetim için biraz sunuyoruz, çünkü yasadışı malzeme göndermek için kullanılır. Ayrıca Scribd görünür.

Katliama katılan kişi veya renkli insanlar önceki terör saldırılarını çoğaltmış. Toplu cinayetler olabilir bulaşıcıve daha fazla kişi kim işlemek onlar yüceltilir üzerinden medyada, daha kopyacılar var muhtemelen. Ama şimdi endişelenmemiz gereken sadece kitlesel medya — TELEVİZYON, gazete ve internet siteleri önemli değil. İnsanlar bu gibi terörist saldırılar, bu malzemelerin dağıtımı gibi övgü veya destek durdurmak için nasıl anlamaya olacak sosyal medya, önemli platformları olan Facebook, Twitter ve Google ile dikkat kaçırmamak hakkında daha fazla anlayışlı olmak gibi. Aksi takdirde, daha fazla taklit edilen cinayetler ilham verici risk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *