QuadrigaCX Skandalının Sarsıntıları Kanada

Cryptocurrency Borsaları Düzenleyen

Rezil QuadrigaCX skandalı 150 milyon kullanıcının cryptocurrency dolar para kayıpları ile sonuçlandı. Şimdi, Kanada sınırları içinde faaliyet gösteren cryptocurrency alışverişi için yeni düzenleme terzilik “giriş” çağrısında bulundu.

Kanada Menkul Kıymetler Regülatörü ve Yatırım Beden Sorunu bir İstişare Kağıt Yatırımcı Koruma Artırmak için

Kanada detaylı cryptocurrency Yönetmelik üzerine çekmişti. Şu anda bekle ve gör bir yaklaşım benimser ve mevcut Menkul Kıymetler yasaları ve düzenleyiciler kullanır. Bu ülkede bu şekilde, Kanada izler ve kılavuzları ortaya çıkan fintech ve cryptocurrency işletmeler.

Borsa tüm fonları ufuk olarak kurucusu ölür olmadan erişmek için soğuk cryptocurrency cüzdan olabilir bir düzenleyici dönüm noktası için Kanada. İle QuadrigaCX skandalı büyüyor ve değişiyor neredeyse her gün, Kanada’nın düzenleyiciler salla bina “tüketici güven” ve “yatırımcı koruma” basın açıklaması yayınladı bugün.


Ayda 19.99 CCN katılın ve gelecekteki olaylar ve hizmetler için indirimler de dahil olmak üzere CCN bir reklam-ücretsiz sürümü. Bugün gazetecilere destek. Tıklayın burada kaydolun.


Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri (CSA) ve Yatırım Sanayi Düzenleme Örgütü Kanada (İİROC) ortaklaşa yayınlanan bir istişare kağıt ile hangi çifti aramak “girişten fintech toplum, piyasa katılımcıları, yatırımcılar ve diğer paydaşlar.”

Yönetmelik Kanada cryptocurrency değişim için uygun olabilir kağıdı nasıl soru. Ayrıca ettiğinizi olsa Kanada ekonomisini olumlu yönde etkileyen bir sektör için açık bir yaklaşım devam ediyor.

Kanada Hoş Geldiniz Yönetmelikte Cryptocurrency Değişimi

Louis Morisset, CSA Sandalye değişimleri çok mantıklı düzenleme umudu açıldığını söyledi:

Platformlar tüketici güven inşa etmek ve işletmesini büyütmek isterken uygun bir düzenleyici çerçeve hoş geldiniz olmadığını söylediler.

İİROC Andrew J. Kriegler, Başkan ve CEO “yenilik için Kanada’da uyum” ihtiyacı olduğunu söyledi. Bakımı “yatırımcı koruma söylerken ama, aynı zamanda “anlaşılır”.”

QuadrigaCX skandalı potansiyeli daha fazla bir sallamak. Varlıkların saklama ve doğrulama ilk adrese alanlar listesinde.”

Sonra “faiz, kripto varlık sigorta, takas ve uzlaşma fiyat oluşumu, piyasa gözetim sistemleri ve iş sürekliliği planlaması, çatışmaların sorunları vardır.” Diyor danışma kağıdın:

Küresel olaylar kaybı ve diğer varlıklara göre hırsızlık ile ilgili riskleri yüksek olan varlıklar crypto işaret ediyor.

Henüz “kripto-varlık platformlar” değişim olarak kabul ettiği de açıkça belirtiyor. Ya da, Kanada’da bir “satıcı” olarak çalıştırmak için yetkili.

Kripto Varlıkları korunması – gazetede yazan Bir Öncelik QuadrigaCX Skandalı düşünülerek Yazılmış Olabilir

Yatırımcıların crypto Varlıklarını Koruma yeterli olmayabilir “ilk platformlar ile ilgili riskler” listesi“.”

Kağıt ekler:

Platformlar yerde kendilerinden katılımcıların varlıkları ayırmak ve bu varlıkların, korunması ve Platform tarafından düzenlenen cüzdan ile ilişkili herhangi bir özel anahtarları korumak da dahil olmak üzere korumak için gerekli işlemleri ve kontrolleri olmayabilir.

En son haber QuadrigaCX gösteren kurucusu Gerard Pamuk olabilir kullanılan kendi Para Fonu müşteri çekme.

Kağıt borsaları Yönetmeliği çerçevesinde teklif etmeye devam ediyor. Bu tür platformlar gibi pazarları ya da yatırım satıcıları ya da kayıt olmanız gerekebilir. Nihai çerçeve de cryptocurrency değişim Kanada’da türevleri kurallara tabi olduğu anlamına gelebilir.

Bu arada, QuadrigaCX skandalı devam ediyor. Bu multi-milyon dolarlık kişisel ticaret aktivitesi değişimleri kurucularından Michael Patryn var daha da körükledi endişe içinde kayıp $150 milyon kullanıcı fonları. Gereken çıkan Kanadalı düzenleme için elverişli sağlık sektöründe Canada will büyük memnuniyetle diğer cryptocurrency alışverişi olarak yatırımcılar inat at yakınlarındaki milyar dolar cryptocurrency kayıp 2018 nedeniyle kesmek, ihlal soyuyor ve diğer skandallar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *