Pollachi ‘seks şantaj çetesi’ kurbanın adı

ortaya

A woman holds a sign saying Stop Rape during a protest in IndiaResim telif AFP
Resim yazısı Cinsel saldırı Hindistan’da büyük bir sorundur. Resimde: Bir kadın 2017 yılında protesto

Eylemciler bir Hint şehri terörize iddia edilen seks şantaj çetesi kurbanı bir kişi adına ortak hükümet yetkilileri tarafından yapıldıktan sonra ileri gelmeyecek korkusu.

Kadının adı Tamil Nadu hükümeti tarafından yayınlanan resmi bir belgede yer alan.

Hindistan’da cinsel saldırı kurbanın adı rapor yasaktır.

Yerel medyada çıkan haberlerin iddia edilen çete birçok kurbanları sadece biri olabileceğini gösteriyor.

Pollachi Güney Hint kasabasında polis raporları ilk ortaya çıktığından beri kurban daha ileri gelmek için çekici olmuştur.

Cinsiyet şiddete odaklanan Prajnya Güven, Dr Swarna Rajagopalan, kurucusu ama öğrencinin adı vahiy – federal araştırmacılar durumda teslim resmi bir belge kadınların yüksek sesle konuşması kaçıracağı uyarısında bulunuyor.

“Cinsel suçları söz konusu olduğunda, bu eğilim hala kurban suçlu, hırsızlık, gasp ya da bıçakladı olduğunda aksine,” diye BBC söyledi.

“Cinsel suçları söz konusu olduğunda, insanların suç, bir nokta tanımak ve kurbanın ismi ile hitap eğilimindedir. Birincil kimlik haline gelir. Bu rapor için büyük bir caydırıcı olur.”

BBC yorum için Tamil Nadu hükümetiyle temasa geçti. Bir mahkeme emretti. belge içine kapanık, süre herhangi bir video sözde kurbanlar olmalıdır çıkarmış, internet, göre Hindistan’ın Haber Dakika.

Pollachi ne oldu?

Resmi polis belgeyi, kadın, 19 yıl göre eski öğrenci, 24 Şubat’ta erkeklere karşı bir şikayette bulundu.

Bir polis arabası 12 Şubat, onu tuzağa izni olmadan üstünü çıkarma ve cep telefonlarında onu filme başlamadan önce biliyordu – erkekler – söyledi.

Eğer işbirliği yapmazlarsa o zaman onu uyardılar, video serbest olacaktır.

Resim telif AFP
Resim yazısı Bazı kadınlar ileri gelen korku. Bangalore resim: 2015 protesto

Son olarak, iddia edilen 220 (altın kolye£) onu $290 çaldılar.

Genç erkekler sürekli ondan para koparmak için çalıştı sonra neredeyse iki hafta sonra, ne olduğunu ailesine söylemeye cesaret buldu.

Resmi belge kadının kardeşi daha sonra erkek tarafından hayatı tehdit ile saldırdı “diyor. Adamlar karşı karşıya kaldığında bu iddia oldu.

Dava artık yerel polisten (CBI) federal Soruşturma Merkez Bürosu transfer edildi.

Kaç kurban var?

Bu saldırı çetesi tarafından yürütülen bir dizi sadece biri olduğunu, bazı yerel medya 2013 yılından beri kadınları hedef olmuştur ima ile iddia edilmiştir.

Bir adam iddia 2016 yılında polis aynı grup bildirdi Hindu gazetesine anlattı.

Polisin şüphelilerin cep telefonlarında taciz edilen kadın gösteren videolar onlarca bulduk.

Yüzlerce insan aldı sokakları daha önce bu hafta talep polisi harekete göre Hindu.

Siyasi bağlantılar

Şüphelilerin güçlü siyasi ailelerine kadınlar adalet değil korkulara yol açan Tamil Nadu, birbiriyle bağlantılı çıkmıştır.

Protestocular bir soruşturma Komitesi kurulması talep etti, bir kadın yargıç tarafından yönetiliyor.

Ancak, davanın zamanlaması – sadece bir kaç hafta sonra genel seçim ile siyasi bir mesele haline geliyordu.

Dr. Rajagopalan adaylar bu siyasi sermaye yapmak için bu korkunç olayı kullanarak”, kurbanların umursamadan birbirini suçluyor” ne kadar endişeli olduğunu söyledi.

“Hayal edin, öne çıkmaya olup olmadığını merak ediyor kim bu yakalanmış, birisi onu her gün akşam haberlerinde sadece siyasi bir nokta yapmak” BBC söyledi mi istiyor? birisi tarafından tartışılan ne olduğunu görmek nasıl bir duygu.

“Böyle bir seçim sezon içinde olduğunda, ne şansı gerçekten adalet için mi?”

Kurban gösterdi ‘büyük cesaret’

Geeta Pandey, Hindistan kadın ve sosyal ilişkiler editörü

Konuşmak ve sanıkların bazı siyasi açıdan nüfuzlu ailelerin bağlı olduğunu düşünürsek 19 yaşındaki kadın büyük cesaret, kimlik koyar onu büyük tehlikeye atıp onu ve ailesini açık olmalı.

Ama bu kurtulan isim yanlışlıkla açıklandı ilk kez değil.

Cinsel istismar mağdurları ve hayatta kalanları ömür boyu leke ile uğraşmak zorunda olduğu muhafazakar, ataerkil Hindistan toplumunda, bu tekrarlanan hatalar olan Polis ve yetkililerin sık sık kadınlara karşı suçlar tedavi ile vurdumduymazlık göstermek.

Kanun açıkça bir kurbanın kimliği çalınmasının yetkililer ve basın barlar ve son yıllarda çok yapmaktan vazgeçin Yüksek Mahkeme birkaç hatırlatıcı olmuştur.

Tecavüz ve cinsel saldırı durumlarda polise şikayet kamu malı şu anda ortaya çıkan durum bu tür önlemek için koymak gerekir aslında, son olarak Aralık, üst mahkeme söyledi.

Tamil Nadu polis ve Hükümet üst mahkeme kararları için daha fazla dikkat, ancak, aynı anda açık, kurtulan ve ailesinin güvenliğini sağlamak zorundadır.

Resmi bir belgede adının

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *