Roket

Tel Aviv ateş sonra İsrail Gazze’deki militan siteleri grev

Smoke rises after an Israeli air strike in Gaza City on 15 March 2019Resim telif EPA
Resim yazısı Hamas kaynakları, İsrail jetleri ve helikopterleri Gazze’de siteleri onlarca saldırdığını söylüyor

İsrail, Tel Aviv’e doğru iki roket saldırı için misilleme olarak Filistinli militan sitelerinde onlarca hava saldırısı düzenledi.

Hasar ya da yaralanmalara neden olmayan roket ateş, 2014 yılından bu yana İsrail şehri hedef için ilk oldu.

İki kişi Gazze saldırılarında yaralandı. İsrail askeri militan grup Hamas’ın bir karargah hedefleri arasında olduğunu söyledi.

Gazze’ye hakim olan Hamas, roket ateş arkasında değildi ısrar etti.

İsrail medyası olduğunu öne sürerek, bir İsrail Savunma yetkilisi bunu roketler olabilir beri başlatılan “hata” ise bakım iş yürütülür.

Hava saldırısı sirenleri Tel Aviv’in bölge genelinde Perşembe gecesi Gazze’de İsrail ve militanlar arasında 2014 savaştan bu yana ilk kez geliyordu.

Patlama şehir merkezinde duyuldu. Hayır roket tespit edildi ve açık alanlarda inmişti varsayılmıştır ilk başta vuruldu roket olmaktan sanılıyordu, ama (IDF), İsrail Savunma Kuvvetleri söyledi.

Gece yarısından kısa bir süre sonra, İsrail jetleri ve helikopterleri, Hamas ve İslami Cihad grubuna ait Gazze’de siteleri onlarca saldırdı , Hamas kaynakları söyledi.

IDF daha sonra yaptığı açıklamada, vardı vurdu yaklaşık 100 Hamas’ın askeri hedefleride dahil olmak üzere bir ofis kompleksi Gazze iddiaya göre kullandığı grubuna orkestraya saldırılarında işgal altındaki Batı Şeria, bir yeraltı tesisi olduğunu ana üretim sitenin standart sınıf roketler ve askeri eğitim sitesi olarak hizmet merkezi için insansız hava uçakları.

Gazze Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, bir erkek ve bir kadın gerçekten bir füze Refah güneyindeki bir kasabada bir ev vurduğunda yaralandı.

Hava saldırısı yine bir gecede Gazze’ye yakın İsrail kasabalarına Cuma sabahı ve duyuldu, birkaç mermi başlattı edildiğini söyleyerek, IDF ile sirenler.

İlk roket ateşi “sürpriz” olarak gelmişti ve önceden istihbarat uyarıları olmuştu IDF sözcüsü Brig-Gen Ronen Manelis söyledi.

Resim telif Reuters
Resim yazısı Hamas ile ilgili yaklaşık 100 siteleri hedef, İsrail askeri göre

Ama Hamas Örgütü şeridinde büyük Örgütü olduğunu vurguladı. Ondan yayılan şeyler şeridi içinde olur ve ne sorumludur.”

Hiçbir militan gruplar, Tel Aviv roket attılar.

-Gazze’deki İçişleri Bakanlığı Çalışma Hamas roket ateşi ulusal uzlaşma karşı gitti “” ve faillere karşı önlemler almaya söz verdi söylerken silahlı kanadı sorumlu “” Hamas, Twitter ısrar etti.

Rockets Mısırlı arabulucuların, İsrail ve Hamas arasında uzun vadeli bir ateşkes komisyoncu girişimi ile bir toplantı sırasında başlamıştı Hamas ekledi.

İsrail ile Gazze sınırı boyunca Cuma günkü haftalık gösteriler kamu yararı “doğrultusunda iptal”olmuştu-uzun Filistin protesto kampanyası bir ay Organizasyon Komitesi de duyurdu.

Gazze’den başlatılan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *