Facebook Haber Besleme dönemi artık

resmen bitti

Geçen Mayıs ayında, on yıl sonra nadir kararlılık onun icra sırada, Mark Zuckerberg duyurdu, bir dizi dramatik değişiklikler. Yeni blockchain bir bölümü oluşturmak için iki üst düzey yöneticileri taşındı, ve WhatsApp ve Haber kaynağı yeni liderler yüklü. (Ayrıca yeni bir grup çalışmasına birini daha haber alınamadı olan gizlilik girişimlere odaklanmış atadı.) Ve Chris Cox, Zuckerberg’in en güvenilir adamlarına şirketin ürün müdürü bir hareket gücü sağlamlaştırma temsil: Facebook app, İnstagram, WhatsApp, Messenger Liderleri şimdi ona rapor verecek.

Destansı uzunlukta blog yazıları için son aylarda bilinen haline gelen Zuckerberg, bu eylemlerin arkasında stratejik düşünme alışılmadık bir sessizlik oldu. Ama bir noktada, başka bir strateji başladı süzülme: kişi kendisi açıkladı geçen hafta, söz verdiği için shift şirket doğru bir gelecek hakim tarafından kamu besler ama özel, şifreli mesajlar. Ve bugün, bu yeni strateji yükselen Zuckerberg duyurdu başka bir dizi dramatik değişiklikler. Chris Cox bırakarak şirket sonra beş yıldan fazla. Ve yönde kayma büyük bir neden gibi görünüyor. (Bkz: Ryan Mac için biraz daha fazla rapor bu.)

Burada nasıl Cox açıklanan nedenlerle onun kalkış, not tarafından Nick Thompson ve Fred Vogelstein içinde Kablolu:

“Mark özetlediği gibi, ürün yönde bizim yeni bir sayfa açıyor, bir şifreli, birlikte çalışabilir, mesajlaşma ağı üzerinde duruldu. İfade, güvenlik, güvenlik ve gizlilik dengeleri bugün konusu: modern bir iletişim platformu için uydurulmuş bir ürün görüntü. Bu büyük bir proje olacak ve yeni bir yön görmek için heyecanlı olan liderlere ihtiyacımız var.”

Özel mesajlar için Facebook planlanan değişikliği hakkında Facebook eski baş güvenlik görevlisi, Alex Stamos, röportaj nerede Güneybatısında, güneyden dönen bir uçakta yazdım. (Podcast gelecek!) Stamos dedi ki, onun görüntüsü, Zuckerberg’in bilgi notu vardı bir yanık tekneler an — bir sembolik nokta dönüşü amacıyla miting şirket çapında yeni bir varoluşsal zorunluluk. Zuckerberg, Stamos dedi — Haber Besleme ve İnstagram sağlık ölçmek için herkesten daha fazla veri ve kişisel gizlilik hem zaten doruğa çıkmış bir sinyal olarak pivot anlamalıyız, ya da yakında olacak.

Önümüzdeki yola bakmak gitmek Cox kararı için sempatik olmak pek de zor değil. Bir veda sonrası, Zuckerberg dedi Cox vardı umut bırak “birkaç yıl önce, ama sonra sonrasında 2016 seçimleri geldi ve yapılan bu olanaksız. (Üst yönetici kapıdan şirket tarihinin en kötü kriz sırasında çalışıyor görünmek istiyor.) Cox tarihinin en başarılı teknoloji ürünlerinden biri oluşturulmasını yönetti, büyüme ve gelir açısından, ve kim tekrar deneyin gitmek için heyecanlı olmadığı için onu suçlayabilir?

Aynı zamanda, hareket moral açısından kötü olabilir. Cox uzun şirketin en popüler yöneticileri arasında, yeni çalışan oryantasyon uzun zamandır bir lider ve dahili olarak Facebook için ses ve tezahürat var. ( Film yıldızı iyi görünüyor yardım.) Bu gayet adil demek olan kültürel hesaplaşma üzerinden sosyal medya onu yakaladı. (ben ve diğerleri) hazırlıksız — o verilen çok daha az röportajlar beri 2016 daha yaptı yıllar önce, ne zaman o hala oyun konuşmak insanlar gibi benim için bir ürün başlattı.

Cox Mayıs bekledi fazla iki yıl için yazmak onun veda blog yazısı, ama o hala yaprakları bir garip kez Facebook gibi bir yeni adli soruşturma anaforları New York üzerinden veri paylaşımı uygulamaları ve bir gün sonra en uzun site kesintisi bellek. Tabii, orada hiç iyi bir zaman bırakmak bir iş gibi bu da neredeyse kesinlikle sahip oldu bir daha .

Ben Ürün Müdürü olarak Cox yerini tayin etmeyeceği Zuckerberg bugün söyledi. Bunun yerine, “merkezi ürün hizmetleri diye bir bölüm koştu Javier Olivan,” bireysel liderleri Zuckerberg kendisi için rapor ederken uygulamalar daha fazla inşaat Facebook ailesinin görevi devralacak.

Başka şirket:

Chris Daniels dışarı at WhatsApp. Daha önce internet.org kaçan Daniels, WhatsApp koştu 10 ayda birkaç ortak açıklamalar yaptı. Dünya çapında bir yanlış bilgilendirme ve nefret söylemini yaymak için kullanılan bir taraftan, şirketin büyümek için, özellikle Brezilya ve Hindistan gibi pazarlardaki devam etti; öte yandan, halkla ilişkiler krizleri sürekli yakın bir dizi yol açtı. Adil ya da değil, Daniels yapılan bir güçlü düşman olarak Hindistan Hükümeti, ve ben hayal Zuckerberg gördüğü bazı baş silerek yeni bir başlangıç yine.

Olacak Cathcart devralmak için Daniels. Cathcart önceden Haber kaynağı nezaret eden keskin, düşünceli bir lider. Bir anlamda nasıl düşünüyor, bak bu uzun ve verimli bir sohbet vardı ona 2016 hakkında Facebook rolü gazetecilik. Bu hareket ile sadece kelime oyunu benim geliştirildi. WhatsApp lideri, diğer şeyler arasında, bir diplomat. Eğer Zuckerberg daha iyi Hindistan, Brezilya ya da başka bir üst WhatsApp pazarında güvenilirliği ile hizmet olmaz merak ediyorum. Menlo Park’tan başka bir beyaz adam demek ki.

Fidji Simo alarak üzerinde Facebook uygulaması. Simo dinamik bir konuşmacı, Facebook üst sıralarda çok nadir iyi ürün verir, ve — hala — bir kadın. Değil büyük olan kadın olmak eli dizginleri için Büyük Mavi ay Zuckerberg atar gibi dünkü haber kaynağı. Ama geçen yıl bu Facebook tezgahı üzerinde üst nokta olduğunu bize göstermiştir. Geçen Mayıs ayına kadar vardı Adam Mosseri, şimdi WhatsApp çalışır bugüne kadar olan İnstagram; Cathcart, çalışır. Yani Simo yıldızı artmaya devam etmesini bekliyorlar.

Facebook tarihi yazıldığında iki son notlar: bir Haber kaynağı döneminin son olarak 14 Mart 2019 işareti. Cox Haber kaynağı ilk yineleme tasarım ve en başarılı döneminde bunu yaptı yardımcı oldu. Bir gecede yok olmayacak ve büyük ölçekte-dayanıklılık gibi bir Yahoo gösterebilir. Ama Cox’un kalkış ile, Facebook merkezi örgütleyici ilkesi olarak gün onun hemen arkasında resmen.

İki, birden çok kaynaktan Cox gizli bir Twitter hesabı olduğunu söyledi ve görev yaparken Facebook hakkında yorum takip etmek için kullanmıştır. Twitter hesabı saklandığı yerden ortaya çıkacak yatırım şirketi, sayısız milyonlarca etti ve onun önünde kariyerinin geri kalanı, umarım.

Alır

Microsoft, Facebook, güven ve gizlilik

Benedict Evans olan platform alakasız bir parçası yaparak platformun en acil sorunları çözmek için bir girişim olarak nitelendirdi gizlilik Facebook pivot için çok iyi bir parça vardır. Evans katılıyorum: bu aslında “2016 yılından bu yana odaklanmış olan sorunları çözer” Facebook en uygun yoldur.

Windows bulut ve ChromeOS taşınmak gibi, yerine yama daha bu sorunu ortadan kaldırmak için bir girişim olarak görebilirsin. Ruslar eğer haber kaynağı ise haber kaynağınızı viral gidebilir. ‘Araştırmacılar’ eğer Facebook veri yok Veri kazımak. Alakasız yaparak sorunu çözüyor.

Ve son olarak …

Twitter CEO’SU Jack Dorsey övgü, anti podcast aşı fitness kişiliği görünür

Bazı gelin gidiyorum yazma tarihi Twitter gibi bir sezon bir Anda hiç bitmez. En sevdiğim bölüm vardır ki Twitter yanlışlıkla askıya Jack Dorsey hesabı; Dorsey tetikleyen bir uluslararası olayın tutan bir işaret verdi biri onu Hindistan; ve tetikleyici bir ikinci uluslararası olayın alarak bir meditasyon geri çekilme için bir ülkenin sosyal ağları vardı katkıda soykırım.

Her neyse, bu haftaki bölümün Twitter-gibi-bir Anda, Dorsey gitti başka bir lanet podcast ve … oops, podcaster bir anti-aşı ceviz! Uçuşun geri kalanı için beni bayıltan kendimi şimdi, doktor … bir şey bir atış istiyorum.

Konuş benimle

Gönder bana ipuçları, yorumlar, sorular ve en iyi önerileri Chris Cox’un ileri taşıyın: [email protected].

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *