Kanada Cryptocurrency Değişimi için Düzenleyici Çerçeve Önerir

Kanada mali düzenleyici yetkilileri ülkedeki cryptocurrency alışverişi için kurallar koymayı düşünüyor.

Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri (CSA) ve Yatırım Sanayi Düzenleme Örgütü Kanada (İİROC) yayınlanan bir istişare kağıt üzerinde Perşembe, arayan girişten fintech toplum üzerinde nasıl yasal gereklilikleri olmak için geliştirilmiş cryptocurrency platformlar.

“Ortaya çıkan dijital ve kripto varlıklarını devam ediyor için büyüyen bir alan faiz,” dedi Andrew J. Kriegler, Başkan ve CEO İİROC ayrı bir açıklamada Perşembe günü, ekliyor:

“Yenilik, uyum ve mevzuat şartlarını en iyi yatırımcı koruma sağlarken uyarlanmış ve bu benzersiz iş modeli uygulanan olabileceği hakkında piyasa açıklık sağlamak zorundayız.”

Cryptocurrencies “Roman” özellikleri ve riskleri göz önüne alındığında, düzenleyiciler her yerde uygulanabilir Menkul Kıymetler yasaları uygulamak önerdi.

Örneğin, cryptocurrencies bir borsada işlem gören Menkul Kıymetler ve/veya türevleri, döviz, menkul kıymet ve/veya türevleri mevzuat şartlarına tabi olur dediler. En “faydalı belirteçleri” menkul kıymetlerin dağılımı dahil, genellikle yatırım sözleşmeleri de eklediler.

Ajanslar cryptocurrency platformlar doğada melez, bir veya daha fazla piyasa katılımcıları, alternatif ticaret sistemleri, takas, satıcıları, bekçileri ve takas kurumları da dahil olmak üzere işlevleri gerçekleştirebilir anlamı görüşündedir.

Bu nedenle, cryptocurrency platformlar riskleri ve özellikleri ele alan “uygun” düzenleyici gereksinimleri bir dizi hazırlanması düşündükleri.

Şu anda, Kanada’da cryptocurrency Borsalar hiçbiri bir değişim olarak tanınan ne de bir market veya satıcı olarak çalışmaya yetkili, gazeteye göre.

Son QuadrigaCX saga vurgulanan eksikliği düzenlemelerini kapsayan cryptocurrency sektöründe Kanada.

Kanada cryptocurrency exchange CEO’SU Gerald Cotten’ın, geçen Aralık ayında öldü, görünüşe göre personel başarısız döviz fonları depolama bilgisayar erişmek için bir yol bırakmadan. QuadrigaCX hala müşterilerine borcu 190 milyon iki cryptocurrency ve fiat kaçınmalıdır.

Geçen ay, menkul bekçi köpeği olarak Kanada Eyaleti British Columbia, British Columbia Menkul Kıymetler Komisyonu (BCSC), dedi işte hayır havale düzenleyen sorunlu değişimi.

CSA ve İİROC istişare kağıdı 15 Mayıs tarihine kadar kamu yorum için açıktır.

Kanada bayrağı görüntü via Shutterstock

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *