Apple: Nankör ‘Spotify App Store’

Olmadan bu İş Olmaz

İki gün sonra Spotify kurucusu Daniel Ek duyurulan bir şikayet şirket aleyhine Apple ile Avrupa Komisyonu Apple’ın ayrımcı ve anti-rekabetçi uygulamalar, Apple artık geri iterek.

Bir uzun , bir basın bülteni yayınladı kendi web sitesi, Apple yazıyor zorunda hissediyor yanıt vermek için iddiaları olan rekor direkt sayıda suçlamaları yerle bir olması Spotify.


Ayda 19.99 CCN katılın ve gelecekteki olaylar ve hizmetler için indirimler de dahil olmak üzere CCN bir reklam-ücretsiz sürümü. Bugün gazetecilere destek. Tıklayın burada kaydolun.


Apple, Spotify istiyor tutmak ücretsiz üzerinde kendi pazar olmadan herhangi bir katkı yapmak için kendi büyüme.

Açıklamada okur:

“Büyük ölçüde kendi iş büyümeye yıldır App Store kullandıktan sonra, Spotify, App Store müşteri — pazar herhangi bir katkı yapmadan çizdiğiniz önemli gelir dahil olmak üzere, App Store ekosistemini — tüm avantajlarını tutmak istiyor.”

Açık ve Şeffaf Fiyatlandırma

Belki de Ek tarafından yapılan iddiaların en tuhaf İsveç streaming hizmeti ve diğer dijital hizmetler ödeme sistemi ile yapılan alışverişlerde yüzde 30 vergi şarj etmek için Apple ayrımcı uygulamaları oldu. Apple Spotify özgür olmadan ücretsiz bir uygulama ” avantajlarından yararlanmak isteyen işaret ederek bu iddiayı parçalıyor.” Teknoloji devi fiyatlandırma yapısının açık ve şeffaf olduğunu söyledi.

Yayın başına, Apple gelir paylaşımına tabi olmadığı mobile apps kategori Devletleri. Ücretsiz uygulamalar adları, reklamlardan gelir elde eden uygulamalar, fiziksel ürünler satan app ve uygulamalar dışında dijital ürünler satın almak için uygulamalar. Dijital Hizmetler, Diğer taraftan, yüzde 30 gelir payı tabidir. Eğer para kazanmak için app store kullanmak istiyorsanız, pay ödemek zorunda.

Apple paramparça Ek daha sonrası onun ilk yıl sonra komisyon yüzde 50 düşüş ifşa etmeyerek gerçekleri yanlış olduğunu belirtti iddia ediyor.

Apple gerektiren tek katkısı uygulaması içinde-app satın alma sistemi güvenli kullanarak satın alınan dijital mal ve hizmetler için. Yüzde 15 sonra yıl içinde düşer bu Spotify işaret ettiği gibi, bu geliri bir yıllık abonelik ilk yıl için yüzde 30 olduğunu — ama bıraktılar.

Yayın başına, Spotify ödeyen üyelerin oranı “ücretsiz reklam kullanmak isteyenler için” sürüm oldukça düşüktür desteklenen karşılaştırıldığında. Sweedish şirket de Apple için tazminat almaz Apple cihazlar üzerinde çalışan mobil taşıyıcılar ile ortaklıklar aracılığıyla kullanıcıların bir toplu satın aldı. Şu anda Spotify ” abonelikleri sadece küçük bir kısmı Apple’ın gelir paylaşım modeli” ve Apple göre, Spotify “sayı sıfır olmak istiyor altında.”

Ürünler gecikmeli Mağaza Güncellemeleri ve Dışlanma

Apple tepkiyle Spotify iddia geciktirir ve engeller “bizim deneyim artırıcı yükseltmeleri” için onun hangi uygulamaları akış hizmeti iddiaları etkisi yeteneği dağıtmak için müzik sayesinde. Apple güncelleme onayı içine rekabet uygulamaları gider ne kadar hızlı ya da süreci bahsetmemiş olsa da, Spotify için onayladı güncellemeleri sayısını belirtmek ve indirilen mobil uygulama sayısı oluşturulur.

“Hadi uzaklara kadar temiz. Onaylanan ve yaklaşık 200 uygulama güncellemeleri Spotify adına dağıtılmış, Spotify uygulaması 300 milyondan fazla indirilen kopyasını elde ettik. Spotify her uygulamayı izleyen aynı kurallar kaçınmak için çalıştı zaman ayarlamaları talep ediyoruz.”

Ek gibi Siri, HomePod ve Apple Watch gibi hizmetlerin dışarı kilitlemek için Apple’ın anticompetitive karar bahsetmişti.

İçin Apple Watch ve Siri, Apple güldü iddiaları, diyerek uzandı için Spotify entegrasyonu Siri, ama Akış hizmeti söylenir oldu hala çalışıyor uygulama. İçin Apple Watch, Apple dedi, olduğu şaşırtıcı olarak Spotify uygulaması “yapılmıştır ve onay ile aynı süreç ve hız ile hangi biz herhangi bir diğer app” app “şu anda 1 numaralı app İzle Müzik kategorisi.” Bu HomePod, Akıllı Ses hoparlör, Siri ile entegre, Spotify kullanılamaz tek ses cihazı ve Apple bu konuda açıklık yoktu.

Apple Müzik söz etmeden, Apple hedefine ulaşma konusunda nasıl şirket koskocaman önce dünya ile paylaşma “müzik Spotify sevgi ve vizyonunu,” övdü. Teknoloji devi başvurulan Spotify son takım karşı müzik yaratıcıları sonra bir ABD Telif hakkı Royalty Kurulu gerekli Akış servisi için artış royalty ödemeleri için “sanatçılar, müzisyenler ve besteciler.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *