Apple geri

Spotify App Store ‘vergi’ şikayet karşı vurur

Elma var geri ateş karşı Spotify bir olağandışı bir basın açıklaması olduğunu savunuyor müzik akış hizmeti “istiyor tüm avantajlarını bir ücretsiz uygulama olmadan özgür olmak.” Spotify yapılan bir antitröst şikayet karşı Apple Avrupa’da bu hafta başlarında, CEO Daniel Ek savunarak App Store politikaları vermek Elma “haksız avantaj her fırsatta.” Ama Apple’ın deyimi dava yapan Spotify yanıltıcıdır.

“Apple gerektiren tek katkısı uygulaması içinde-app satın alma sistemi güvenli kullanarak satın alınan dijital mal ve hizmetler için,” Apple’ın deyimi imbik diyor. Yüzde 15, sonraki yıllarda damla “Spotify işaret ettiği gibi, bu geliri bir yıllık abonelik ilk yıl için yüzde 30 olduğunu — ama bıraktılar.” Ek abonelikleri Apple harçlar uygulama içinde yapılan yüzde 30’u “vergi” hakkında şikayet vardı.

En Spotify müşteriler app ücretsiz sürümü kullanan ve birçok premium aboneleri de Apple için herhangi bir para yapar mobil operatörler tarafından terfi planları olan Apple daha fazla notlar. “Aboneliğini küçük bir kısmı Apple’ın gelir paylaşımı modeli altında,” Apple diyor. “Spotify bu sayı sıfır olmak istiyor.”

İfadesi devam ediyor:

Bunun ne anlama geldiğini açıklığa kavuşturalım. Apple bağlanan kullanıcılara Spotify. Kullanıcıların indirmek ve uygulamayı güncellemek tarafından platform sağlıyoruz. Spotify uygulaması bina desteklemek için kritik yazılım geliştirme araçları paylaşıyoruz. Ve kullanıcılar — app işlemlerinde güven sağlayan güvenli bir ödeme sistemi — küçük bir girişim yapılmış. Spotify ayrıca gelirinin yüzde 100’ünü elinde tutarken, tüm bu faydaları tutmak istiyor.

Spotify bugün App Store ekosistemini onlar olmadan bu iş olmazdı, ama şimdi app girişimciler bir sonraki nesil için bu ekosistemi korumak katkıda önlemek için kendi ölçek yararlanarak konum. Bunun yanlış olduğunu düşünüyoruz.

Apple da Apple Watch uygulaması reddedilerek Spotify iddiaları “şaşırtıcı bulur diyor,” “yapılmıştır ve uygulamayı onayladığı [] aynı işlemi ve diğer 2018 Eylül ayında app” biz hız ile iddia. (App yayımlanan Kasım bu yıl.) Spotify argümanlar yapmak ses gibi olsun geliştirmek için bir uygulama ötesinde kapsamının ne olur izin ver, Apple, üçüncü parti geliştiriciler için oluşturmak için erken sürümleri watchOS.

Apple’ın deyimi kendi politikasını açıklayıcı, ama Spotify kaygıları gidermez. Örneğin, süre bildirdikten “sadece katkı Apple gerektirir için dijital mal ve hizmetleri satın alınan içinde uygulamasını kullanarak bizim güvenli in-app satın alma sistemi” değil açıklamana neden bir abonelik için Spotify “dijital mal” olmalıdır konu için bir işlem ücreti ne zaman bir “fiziksel” Uber yolculuğu veya Sorunsuz teslim olmadığını, ya da neden Spotify gerekmiyor benim aynı seçeneği ele ödemeleri kendi içinde uygulaması. Apple da yansıtılmasını teknik olarak şüpheli iddia eden Spotify “dava müzik yaratıcıları” önlemek ödemekten daha yüksek telif.

Bugünün deyimi meseleyi halledecek hem Spotify ve Apple arasında bu hafta PR blitz görülmemiş olmuştur, ve olası değil. Eğer bir şey, onu kışkırtmak için muhtemeldir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *