ABD haftalık işsizlik başvuruları beklenenden fazla artış

İşsizlik ödeneği için başvuru dosyalama Amerikalıların sayısı geçen hafta beklenenden daha fazla arttı, işgücü piyasasında yavaşlama olduğunu düşündüren, ama muhtemelen Şubat ayında iş büyüme-yakın durak ima ölçüde.

Devlet işsizlik ödeneği için ilk iddialar 6000 mevsime göre ayarlanan 229,000 9 Mart’ta sona eren haftada gül, Çalışma Bakanlığı Perşembe günü yaptığı açıklamada. Önceki hafta için veri düzeltilmemiş. Çalışma Bakanlığı ülkeleri tahmini olduğunu söyledi.

Reuters tarafından boynuzsuz ekonomistler iddia 225.000 için son hafta yükselen tahmini vardı. İddia 200.000 orta-253.000 aralığı bu yıl içinde gezinip olmuştur.

İlk iddiaları dört haftalık hareketli ortalama, haftalık oynaklık, 2500 223,750 geçen hafta kaydı için hafta ütüler gibi işgücü piyasası eğilimleri daha iyi bir ölçü olarak kabul edilmektedir.

İşgücü piyasasında işçilerin daha kıt hale geldikçe yavaşlıyor. İşe de 1.5 trilyon dolarlık vergi indiriminden teşvik düşüyor zayıflayan bir ekonomi ile sınırlı. Avrupa Birliği İngiltere’nin çıkış üzerinden Pekin ile Washington ticaret Savaşı, yurtdışı yavaşlama talep ve belirsizlik ekonomik aktivite ağrıyor.

Tarım Dışı İstihdam Şubat, en zayıf 20,000 sadece işleri ile 2017 eylül ayından bu yana artan bir kısmını geri ödeme olarak önceki iki ay içinde ağır kazançlar sonra hükümet geçen hafta bildirdi. Ama işsizlik oranı 3.8 yüzde puan iki-onda düştü ve yıllık ücret artışı 2009 bu yana en güçlü oldu

Yardımın ilk hafta 18.000 1.78 milyon 2 Mart’ta sona eren hafta için artan sonra Perşembe günkü iddiaları faydaları alan kişi sayısı gösterdi. Devam eden iddiaları sözde dört haftalık hareketli ortalama 1000 1.77 milyon batırılmış.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *